Najwyższe na płytce są nawiniete rdzenie T68-2.
Średnica rdzenia to ok 17,5mm + ok 2mm na uzwojenie (góra - dół) i minus ok 2mm bo w płytce jest podcięcie na rdzeń.
Zostawiłbym ok 5mm pod płytką. grubość płytki to 1.6mm. Ok 18 mm nad płytką i do tego 2-3 mm nad rdzeniem.
Tak więc ok 30 mm wewnątrz obudowy na wysokość powinno wystarczyć.
73, Mietek
Dzięki za te informacje.
Zrobiłem próbny wydruk z modelu znalezionego w sieci
https://www.thingiverse.com/thing:3303325 ale chyba autor zbyt optymistycznie podszedł do wymiarów i do sposobu mocowania (delikatne uchwyty na blachowkręty) [
attachment=14657]
Zrobię troche inna obudowę, a moze jakies sugestie co do obudowy?
Pomiar z natury wysokości płytki od płaskiej powierzchni na której leży do najwyższego punktu to 24mm. Najwyższym punktem okazało się, że jst złącze crimp (pionowe).
Nawinięte rdzenie są na wysokości 23mm.
Jeżeli chodzi o obudowę to idę w chińszczyznę.
[
attachment=14658]
73, Mietek
Na forum rosyjskim pojawił się schemat elektryczny dużego Autotunera w wersji 7x7. Opublikowane wcześniejsze wersje zawierały błędy. Ta wersja jest już po poprawkach (są jeszcze drobne nieścisłości ale tylko kosmetyczne). Plik w załączniku.
Tadeusz
(25-01-2019 10:21)SP4SKP napisał(a): [ -> ]Na forum rosyjskim pojawił się schemat elektryczny dużego Autotunera w wersji 7x7. Opublikowane wcześniejsze wersje zawierały błędy. Ta wersja jest już po poprawkach (są jeszcze drobne nieścisłości ale tylko kosmetyczne). Plik w załączniku.
Tadeusz
Względem pierwszej udostępnionej płytki 7x7 zamienione zostały wyłącznie wyprowadzenia przycisków. W zasadzie tylko zmiana programowa.
(25-01-2019 16:29)SP9MK napisał(a): [ -> ]Względem pierwszej udostępnionej płytki 7x7 zamienione zostały wyłącznie wyprowadzenia przycisków. W zasadzie tylko zmiana programowa.
Czy twoja uwaga dotyczy schematu elektrycznego wersji autotunera 7x7, czy projektu płytki w formacie lay6 umieszczonego po raz pierwszy w poście #262 przez autora projektu N7DDC ?. Autor schematu elektrycznego wersji 7x7 nie umieścił stwierdzając jak zauważył kolega Jerzy SQ9RFC "Схему рисовать не вижу смысла". Dopiero jeden z forumowiczów rosyjskich w dniu dzisiejszym zamieścił po raz pierwszy schemat wersji 7X7. Funkcje niektórych przycisków zmieniały się wraz ze zmianą oprogramowania szczególnie od firmware 2.0
Tadeusz
Ma ktoś źródełko przekaźników ? 3A/220V ! do fabrycznej płytki (szybkie źródełko.. ) W szufladzie znalazłem kilkanaście, ale okazało się że na 1A/125V. Teraz rozumiem dlaczego ona wytrzymuje takie moce. Zrobiłem prasowankę na duże przekażniki i duży procek, ale skoro pojawiła się chińska płytka, to trzeba ją obsadzić.
Te z projektu mają max switching voltage 300VAC z Maritexu 220. 100W to 200vPP nie jest tu problem.? To są przerażająco małe przekaźniki.
Ile prądu wytrzymuje chińska przelotka?
Fabryczna płytka 7x7 zasilanie przekaźników Jeden przekaźnik 30mA, 8 przekźników, około 240mA prądu. Dwie przelotki równolegle, schowane pod przekaźnikiem - nie podoba mi się to...
.
Tak się zastanawiam: czemu równolegle do cewek przekaźników są kondensatory zamiast diod?
Jakoś nie jestem przyzwyczajony do takiego odfiltrowywania przepięcia przy wyłączaniu przekaźnika...
Pozdrawiam,
Paweł