Czy postępowałeś zgodnie z
tą instrukcją? Czy pamiętasz, że polecenie musi być kompletne tj zawierać pełny wykaz parametrów, choć w tekście instrukcji jest w osobnej linii? Czy masz połączenie z Internetem?
Tak.
Najpierw wyłożyłem się na pkt 4.
Przy kopiuj-wklej źle się ułozył przecinek. Metodą Macajewa wstawiłem przecinek tam, gdzie kopiowanie go usunęło. Ruszyło, ale tylko ciupinkę.
Aktualnie zatrzymało mnie w pkt 6 na linii zaczynającej się od cp.
Pytanie nieco z innej beczki:
jaką klawiaturę wybrać? Aktualnie mam US-EN, ale np tyldę mam na "pipe"
Gdybyś poczekał cierpliwie na instrukcję instalacji i konfiguracji Raspbiana oszczędził byś sobie frustracji. Choć rozumiem Twoją gorączkę bo jestem taki sam, to nie popieram, z oczywistych względów.
Jeśli zdecydowałeś, że system ma się komunikować po polsku, oczywiście wybierz klawiaturę PL.
A jeśli chcesz zbudować DXCluster na Raspberry 3 to lepiej skorzystaj z
tej instrukcji. Sprawdzone, działa!
Dobrze się stało, że Malinka wypłynęła na naszym Forum. Jak widać, koledzy mieli ją w szufladach i chcieli coś z tym zrobić. Szkoda tylko, że samemu, po cichu.
LinNWT bez problemu da się skompilować (jak zdecydowana większość użytecznego softu), jedyne co trzeba zrobić to zmienić domyślne środowisko z QT5 na QT4
sudo apt-get install qt4-default
A potem:
qmake
make
./linnwt
Wszystko to w katalogu gdzie rozpakowaliśmy archiwum ze strony autora
[
attachment=13203]
Dobrze Ci idzie z kompilacją ;-)
To spróbuj jak masz chwilkę czasu dl-fldigi do słuchania balonów:
https://ukhas.org.uk/projectsl-fldigi:build-raspbian
Ja to próbowałem na normalnym debianie AMD64 kompilować i mi się "sypie" przy kompilacji.
Wiedziałem, że za moment rozpocznie się koncert życzeń. A kto napisze instrukcję instalacji i konfiguracji dla tych co dopiero kupili i nie wiedzą od czego zacząć?
Na serio: jak wcześniej pisałem w gronie kolegów pracujemy nad tym by przygotować kompletne środowisko dla codziennej pracy na pasmach i w domu. Prócz czasu, wymaga to też sprawdzenia na więcej niż 1 egzemplarzu. Stopniowo będziemy rozszerzali środowisko i poszczególne aplikacje i liczę, że znajdziemy "opiekunów" który zechcą "poprowadzić" poszczególne wątki. Jeden już się zgłosił.
Pakiety ze stajni W1KHJ są w oficjalnym repozytorium i nie trzeba nic kompilować (chyba, że chcesz testować wersje rozwojowe). Zawsze możesz sprawdzić czy coś jest dostępne:
sudo apt-cache search <nazwa_pakietu>
i wybrać co Ci potrzeba.
(14-09-2017 14:20)SP9FKP napisał(a): [ -> ](...)
Pakiety ze stajni W1KHJ są w oficjalnym repozytorium i nie trzeba nic kompilować (chyba, że chcesz testować wersje rozwojowe). Zawsze możesz sprawdzić czy coś jest dostępne:
sudo apt-cache search <nazwa_pakietu>
i wybrać co Ci potrzeba.
To nie jest pakiet ze stajni W1KHJ, tylko przerobiony fldigi na potrzeby baloniarzy, więc nie ma go w repozytorium. Normalne fldigi to nie problem.
Jeszcze taki dokumencik z projektami:
https://drive.google.com/file/d/0B1ssVuE...pIOXc/view
Właśnie sprawdziłem przejściówkę HDMI > DVI. Bardzo dobrze działa więc stare monitory z DVI jak najbardziej się nadają.