HomeMade

Pełna wersja: Sterownik Rotora z Remoteqth
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Robił ktoś może i używa sterownik rotora:
Link do projektu
Tylko w wersji do rotora ze sterowaniem impulsowym , w oryginale jest potencjometr lecz jest firmware do wersji impulsowej tylko wymaga małej przeróbki i tu nie wszystko jest jasne, może ktoś to już przerabiał.
Witam,
Tu chyba masz orginal https://blog.radioartisan.com/yaesu-rota...interface/
O ile mi dobrze wiadomo to jest grupa na yahoo dla tego rotora. Tam znajdziesz wszystki informacje . Generalnie rotor oparty o "platforme" arduino.

Pozdrawiam
Arek K2KP
Link do oryginału to podałem dotyczy wersji z potencjometrem , potrzebuję sterowanie impulsowe. temat już opanowany sterownik działa.
Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to mogę udostępnić dokumentację.
(18-06-2017 8:20)SQ7BCN napisał(a): [ -> ]Link do oryginału to podałem dotyczy wersji z potencjometrem , potrzebuję sterowanie impulsowe. temat już opanowany sterownik działa.
Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to mogę udostępnić dokumentację.

Przecież oryginalny kod K3NG przewiduje prace z impulsatorem oraz autor udostępnia dokumentację: https://github.com/k3ng/k3ng_rotator_controller/wiki
W tym problem że oryginał działa tylko z potencjometrem , ten link co podałes jest do innego sterownika.
Link do sterownka:
https://remoteqth.com/wiki/index.php?pag...ersion+3.3
Oprogramowanie przewiduje obsługę kilku rodzajów "wskaźników" położenia/kierunku.
W oprogramowaniu wystarczy odkomentać odpowiednią linijkę i odpowiedni port do zliczania impulsów..
Polecam dać transoptor, wiem że to jasne ale już widziałem bezpośrednie podłączenie pod GPIO arduino.
Niestety nie jest to takie proste, aby sterownik poprawnie działał z impulsatorem (odpowiednia przekładnia impuls-stopień) wymaga sporo poprawek i przeróbek w kodzie. Co do części sprzętowej przeróbka polega na dołożeniu transoptora i przepięciu jednej linii wyświetlacza.
Odświerzam temat jest inna wersja sterownika K3NG , która ma rozbudowane możliwości wspólpracy z róznymi czujnikami połozenia kompas elektroniczny ,gps, impulsator, enkoder, potencjometr. Obsługa elewacja i azymut współpraca i sterowanie z komputera (USB) z programem PST Rotator.
Mozna by opracowac i zamówić płytke do tego projektu , wiem, że parrę osób wykonało ten sterownik , interesuje mnie wersja impulsowa czy pracuje prawidłowo.
Marku, jak pisałem wyżej oprogramowanie przewiduje podłączenie różnych czujników...Przeróbki robi się na standardowej płytce ze strony...
Jeszcze mam parę płytek jakby ktoś chciał.
Przekierowanie