Brummm ustąpił, ale bez połączenia tego rezystora R24 i kondensatora C55 nic nie słychać.
Powiedz mi.... hmmmm może US2 (NE612) jest pyknięty. Jak podłączyć się do niego i zbadać czy to on zawódł.
Witaj ! kolega dobrze podpowiada zimne luty , posprawdzaj ścieżki lubią pękać [miałem kilka ]. Pomierzyć napięcia na pinach 6 układów us2 i us3 mają być 250-300mV .Jak to jest to przyłożyć końcówkę anteny co c66 i jak coś złapiesz to się cofaj aż do wejścia . Mam Antka AVT2310 i kupę połączeń ,wychowałem się na opracowaniach SP5AHT i lubię te konstrukcje
Na nóżkach (6) US2 i US3 około 5V
Sprawdzałem z tym C66. Nic. Nadal buczy.
Może to US4 (UA741) ?
Jeszcze raz ,zacznij jak kolega sugerował c 55 . się cofaj wstecz r 23 odłącz o 5 nogi i tak dalej aż do c 26 . masz generator to podłącz do filtra drabinkowego i powoli tym generatorem bo filtr jest wąski możesz nie usłyszeć krótkiego piśnięcia . I tak się cofaj zawsze słuchaj gdzie się skończy brum .Jeszcze wróć do toru m cz tam może być zwarcie między drukiem takie mikro niteczka pozostaje po trawieniu [też się przytrafia ] .Może się zdażyć pomyłka taka banalna że nawet jej zauważasz na potencjometrze oplot zwiera jakiś cieniutki po prostu drucik .Pozdrawiam SQ1D Jan .
Brum kończy się na 5-tej nóżce US2 przed kondensatorem C26 (33pF)
Czyli US2 jest zepsuty ?
(26-01-2019 16:05)SQ8NZD napisał(a): [ -> ]Brum kończy się na 5-tej nóżce US2 przed kondensatorem C26 (33pF)
Czyli US2 jest zepsuty ?
Niekoniecznie, równie dobrze przyczyną może być sposób montażu podany w 8 poście i powstające sprzężenia, wzbudzenia poszczególnych stopni.
Ale do tej pory mimo takiego montażu wsio działało,
Coś się zepsuło. Pytanie co ?
Jeszcze raz proponuję Ci zrobienie chociaż jednego urządzenia porządnie na płytce. Pozbędziesz się wtedy przypadkowych zwarć i sprzężeń. Taki pająk jest do przyjęcia w radiu detektorowym. Montaż na płytce ułatwi serwisowanie i zaoszczędzi Ci czasu i nerwów a nam oszczędzi czytania banalnych pytań, na które już padały odpowiedzi.
(26-01-2019 18:56)SP5GOA napisał(a): [ -> ]Jeszcze raz proponuję Ci zrobienie chociaż jednego urządzenia porządnie na płytce. Pozbędziesz się wtedy przypadkowych zwarć i sprzężeń. Taki pająk jest do przyjęcia w radiu detektorowym. Montaż na płytce ułatwi serwisowanie i zaoszczędzi Ci czasu i nerwów a nam oszczędzi czytania banalnych pytań, na które już padały odpowiedzi.
Ale ja bardzo lubię robić układy radiowe w pająku
A jak problem jest dla Ciebie banalny to napisz jaki element jest do wymiany.
Ja obstawiam US2 a Ty ?
Aby dać konkretną odpowiedź trzeba więcej informacji. Jeżeli masz na 6 nodze US2 i US3 napięcie 5V to albo masz zwarcie albo pomyłka w montażu. Takie napięcie powinno być na 8 nodze