(25-02-2017 13:04)SP9MRN napisał(a): [ -> ]Edit - i nie zapomnijcie, że wszystkie ubiegłoroczne wykłady nagrał i zmontował Canis, który siedział z tego powodu nawet na tych, które kompletnie go nie interesowały.
To wyprowadza jego rady z poziomu piekielnego bruku.
Nie bardzo to rozumiem, ale pomińmy.
A propos - w tym roku trzeba się zdecydować, czy nagrywamy wykłady czy części oficjalne też. Ostatni Burzenin pokazał, że obu rzeczy obskoczyć się nie da. Ja jestem za wykładami.
(25-02-2017 13:25)CANISLUPUS napisał(a): [ -> ]A propos - w tym roku trzeba się zdecydować, czy nagrywamy wykłady czy części oficjalne też. Ostatni Burzenin pokazał, że obu rzeczy obskoczyć się nie da. Ja jestem za wykładami.
Nie zaśmiecajmy wątku. Do części oficjalnych musi być drugi kamerman. Zresztą jest wiele rzeczy do ogarnięcia - wifi, komunikacja, milion spraw.
Ale to nie miejsce na takie dyskusje.
(25-02-2017 13:47)SP9MRN napisał(a): [ -> ]Nie zaśmiecajmy wątku. Do części oficjalnych musi być drugi kamerman. Zresztą jest wiele rzeczy do ogarnięcia - wifi, komunikacja, milion spraw.
Ale to nie miejsce na takie dyskusje.
Nie wiem jakie jest właściwe miejsce więc piszę tutaj.
Kolejny pomysł na warsztaty:
Strony internetowe radioamatorów raczej tkwią w latach 90-tych. Może by ludiom pokazać, że postawienie np. wordpressa to nie jest filozofia, robi się to szybko, łatwo i przyjemnie, strona wtedy wygląda przyzwoicie.
Jestem w stanie dostarczyć środowisko do takiej zabawy - czyli lokalny serwer apache + sql na którym WP spokojnie da się zainstalować i lokalnie będzie to smigało. Dostęp do Internetu nie będzie potrzebny. W tych warsztatach mogę pomóc, ale przydał by się ktoś kto lepiej ode mnie ogarnia wordpressa.
Warsztaty nie generują kosztów.
(25-02-2017 13:04)SP9MRN napisał(a): [ -> ]Edit - i nie zapomnijcie, że wszystkie ubiegłoroczne wykłady nagrał i zmontował Canis...
A można gdzieś znaleźć te materiały?
Dzięki, nie używam FB, ale kanał na jutubie - super sprawa! Tylko gdzie pozostałe wykłady?
Widzę, że weekend minął, szewski poniedziałek też - a tu zapadła cisza.
Zatem ponawiam prośbę:
Ponieważ utraciliśmy zespół organizujący konkurs PUK potrzebna jest pilnie grupa, która z jednej stronie zajmie się PUKiem od strony organizacyjnej a z drugiej będzie w stanie stworzyć Jury, które oceni prace w sposób zarówno zgodny z ideą konkursu PUK jak i z oczekiwaniami publiczności.
Ja oczywiście mam świadomość, że to nie jest łatwe zadanie, zatem deklaruję (w ramach posiadanych możliwości) pomoc wszelkiego rodzaju.
MAc
mrn
Burzenin A.D. 2022 za nami! Wypada zatem napisać kilka słów subiektywnej oceny wydarzenia. Po dwóch latach nieobecności jechałem z wielką nadzieją ale i obawą jak to będzie bowiem poza zmianą formuły zjazdu, zmieniła się również ekipa organizatorów. O ile do tej pory bez obaw ruszałem na Zjazd bo osoby Maćka i Waldka gwarantowały sprawny przebieg wydarzenia o tyle o nowych organizatorach nie wiedziałem zbyt wiele, żeby nie powiedzieć "nic". I tu pierwsze zaskoczenie, już na wstępie rejestracja przebiegła błyskawicznie choć przybyłem dość późno w dość sporej grupie kolegów. I to, moim zdaniem, zasługa wprowadzenia opłaty za wstęp, która "wycięła" sporą grupę nie zainteresowanych zjazdem a szukających okazji do, nazwijmy to, działań pobocznych. W jakim stopniu ograniczyło to dostępność trudno mi określić bo frekwencja, na oko rzecz biorąc, to mniej niż połowa dotychczasowej. Ale trzeba też wziąć pod uwagę długą przerwę i i naturalną niechęć niektórych kolegów do uczestniczenia w imprezach w czasach pandemii. Uważam wprowadzenie opłaty za dobre posunięcie.
Kolejna zmiana to zmiana regulaminu PUK. I tu również na plus bowiem zamiast głosowania uczestników postawiono na rzetelność jury, które to moim zdaniem, trafnie oceniło konkursowe prace nagradzając wszystkich uczestników i wybierając prace warte dodatkowej notyfikacji. Miejmy nadzieję, że trafią jako wzory do naśladowania i zainspirują do dalszego rozwoju naszego hobby.
Niestety, nadal na kawę i herbatę sporo czasu nadal trzeba było spędzić w kolejce. Może następnym razem warto pomyśleć o wydzierżawieniu na czas zjazdu automatu kawowego?
Co do merytorycznej zawartości paneli dyskusyjnych nie mam zastrzeżeń, była różnorodna, dająca możliwość "liźnięcia" wielu zagadnień związanych z naszym hobby. Dla mnie osobiście bardzo ciekawą prelekcję na tematy związane z DSP wygłosił Olgierd SQ3SWF, który w przystępny sposób objaśnił podstawy technologii SDR. To bardzo rzetelny kawał wiedzy, poparty przykładami z pakietu GNU Radio. Dziękuję!
Wypada też wspomnieć o Warsztacie RETRO z budowy lampowego odbiornika reakcyjnego, który poprowadził Aleksander Zawada znany z YT. Dla wielu kolegów to prawdziwa lekcja podstaw radiotechniki.
No i ,jak zawsze, bezcenne osobiste spotkania z kolegami i niekończące się dyskusje o planach na przyszłe konstrukcje. To działa jak magnes i jeśli o mnie chodzi, stanowią podstawową wartość tego Zjazdu.
Do zobaczenia za rok!
prawie same plusy ... ale...
Kwaterowanie. Problem jest napisać program do rezerwacji pokoju i tasowania się mieszkańców. Lista "zawartości" pokoju ... zamiana miejsc gdy obaj się na to zgodzą... Brakowało nam jednej osoby do piątki - w rezultacie przydział losowy :-(
Warsztaty +++++++++++++++++++++ zwłaszcza Alek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Termin. Piątek wieczorem zawody na kluczach sztorcowych. Sobota rano PGA. Około 50 osób mniej na zlocie :-( śmietanka krótkofalowców SP.
Posiłki. Niektórzy jadają 3 posiłki, śniadanie obiad i kolację. Od piątkowej kolacji do niedzielnego obiadu.
Kto wygrał PUK? Publiczność jest najlepszym jurorem....
Co z TDM i DWRADIO ?
Warsztaty za rok ... mam pewien pomysł...
(12-09-2022 2:47)SQ9RFC napisał(a): [ -> ]prawie same plusy ... ale...
Kwaterowanie. Problem jest napisać program do rezerwacji pokoju i tasowania się mieszkańców. Lista "zawartości" pokoju ... zamiana miejsc gdy obaj się na to zgodzą... Brakowało nam jednej osoby do piątki - w rezultacie przydział losowy :-(
Napisz. To naprawdę nie jest skomplikowane. Przez 10 lat robiłem to ręcznie, w tym roku nie było komu. Cały czas czekamy na kogoś, kto taki system napisze. Albo będzie siedział dwa dni na recepcji (oraz trzy tygodnie przed imprezą) i to układał.
Termin jest niezmienny od początku. Drugi weekend września i nie widzę powodów, żeby tę tradycję naruszać.
Obiad - w tym przypadku więcej było głosów za obiadokolacją niż układem trójposiłkowym.
TDM po prostu nie miał z czym przyjechać - puste magazyny.
mrn