Witam
Nie mam ferrytów do tego odbiornika i teraz pytanie. Jakie dławiki można by tu zastosować ? Posiadam 100, 10 i 1uH. Oczywiście można je łączyć równolegle i szeregowo.....
Takie, popularne dławiki mają małą dobroć. Wątpię aby na takim dławiku Tobie to zadziałało. Starczy wygrzebać z jakiegoś złomu filtry, wydłubać karkas z rdzeniem i nawinąć odpowiednią ilość zwojów (dla wymaganej częstotliwości). Nie ma co się bać nawijania zwykłych cewek, to naprawdę nic trudnego.
Pozdrawiam!
OK. A gdyby tak przerobić go na zakres 7MHz to jakie trzeba poczynić poprawki ? Może jakiś program/kalkulator po polskiemu ?
Dobra...... Hihi A jak już to jakie wartości dławików, bo kiedyś robiłem odbiornik na fale długie (na LM386) i wstawiłem 1000uH/500pF i słuchałem sobie PR 1. Oczywiście podpiętego pod G5RV
Adrian jak czytam posty opisujące twoje problemy to mi ręce opadają. W sieci jest kilka programików obliczających parametry cewek nawiniętych powietrznie jak i na rdzeniach pierścieniowych. Wystarczy tylko poszukać, a "wujek google" jest bardzo pomocny. Jak czytam że masz problem z nawinięciem 2 cewek i kombinujesz żeby zastosować dławiki to nasuwa mi się myśl że może zajmij się innym hobby, skoro nie chcesz niczego się nauczyć.
Stosujesz zasadę: chcę zrobić radio, ale niech się ono zrobi samo albo cudzymi rękami.
Generujesz posty z różnymi pytaniami i problemami ale do dziś nie napisałeś czy coś z tych tematów zrealizowałeś. Może zajmij się jakimś jednym tematem /zagadnieniem/ i go przeprowadź do końca opisując problemy przy jego realizacji oraz wynik końcowy. Bo tylko skaczesz "z kwiatka na kwiatek".
Nie skaczę z kwiatka na kwiatek. Swoje odbiorniki doprowadzam do końca. O to w tym wszystkim chodzi. Pytam bo nie mam dostępu do rdzeni.
Przecież w opisie pisze żeby cewki nawinąć na kawałku rurki.
(23-06-2015 15:01)SP4HKQ napisał(a): [ -> ]Przecież w opisie pisze żeby cewki nawinąć na kawałku rurki.
Na rdzeniu pisze......