Jest OK.Działa.
Już przetestowałem.
Zaczynam projekt płytki.
Mam już to co chciałem.
Teraz mogę spokojnie przeprowadzić analizę programu źródłowego.
RYSZARD, JESTEŚ WIELKI.
Witam moje grzebanie w kodzi to wtarzanie sie u paisku dzisaj wyjezdzam do Chorwacji na swieta i wracam sie za 2 tyg. potem pokarze swoje mazaje pozdrawiam i kibicuje
(brakuje mi zmiana pasma w DDS )
Dzisiaj rano, przy śniadaniu poczyściłem co nie co kod, po wczorajszych zmianach, jednak dodanie takiego banału jak RIT sporo zamieszania w kodzie wprowadziło.
Wprowadziłem też przy okazji kilka małych optymalizacji w prędkości i sposobie wyświetlania danych na LCD.
W tej chwili mamy jeszcze mniej więcej połowę miejsca na program w procesorze i wolnej pamięci ram około 1200 bajtów. Pamięci EEPROM jeszcze nie tknęliśmy.
W załączeniu najświeższa wersja źródłowa.
Andrzej w czym projektujesz PCB?
Przeogromna praca, podziwiam Tego człowieka. Wielki szacunek, bo dzieli się swoją wiedzą. Jednak u mnie jest mały "kaczan". Nie zmienia się napis "RX" na "TX". Możliwe że sam nabałaganiłem, będę sprawdzał wieczorem.
Rysio!
........................
PS. Sprawdziłem, musimy porozmawiać!
Kolejny złomek odpalony i ... przepalony.
Tak wygląda po podaniu napięcia 12V.
[
attachment=9137]
Jasny gwint! Toż to czysta strata. Dla pocieszenia powiem że swego czasu mój hendic (model Yaesu FT530) też nie wytrzymał próby 30V. Do dzisiaj biadolę, a minęlo już od tego czasu ponad 10 lat. Syntezę na TTLach (był opis w Radioelektroniku swego czasu) też odpaliłem z 12V, zamiast z 5V. To tak jest jak na biurku za dużo kabli zasilających leży, co widać na fotce. Ale widzę że nie wszystko poszło z dymem,..... płyta montażowa i parę kabelków ocalało. Jednak jestem wstrząśnięty.
Rysio!
Dziękuję za wsparcie w tak trudnych chwilach. Na szczęście prawdopodobnie tylko arduino poszło z dymem, ale to się okaże. Arduino już zamówione. Gospodarka dostanie znowu impuls do rozwoju.
sprawdż, czy to tylko nie dioda w arduino - psuje się częściej niż proc i stabilizator
MAc
mrn