HomeMade

Pełna wersja: równoległe łączenie tranzystorów polowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Zobacz np.
http://allegro.pl/dioda-pin-bar80-smd-so...65882.html

Pewnie cos innego tez u nich znajdziesz Smile

pz
Witam, dzięki za link. Kupiłem już inne ale informacja może się przydać.

73
Jerzy sp5rzm
Witam! Kolego ! Mozesz uzyc diód 1N4448. To łatwe do zdobycia i dobrze pracuje. Takie przełaczniki w pracowały kiedys w całej telekomutacji i dawało radę. Jeszcze słowo o tranzystorach polowych - nie lepiej skoro to "tylko" generatory zastosować tańsze BF256? Pomyśl nad tym, moze warto po prostu zamienic te tranzystory na inne i nie martwić się łączeniem kilku na raz. Zapewniam Cię że dwa BF 256 potrafią w generatorach to samo co J310. Owszem parametry typu szumowego maja nieco tylko gorsze od J310 ale to ma znaczenie w odbiornikach. Natomiast w generatorze kwarcowym do BFO nie nalezy moim zdaniem zwracać na to uwagi. Szkoda roboty. Władek SP3SUZ Aha! Podaj na jakich scalakach jest ta konstrukcja zrobiona? Nic nie mogę ze schematu odczytać.
Witam Kolegę.

W generatorach wstęg pracują właśnie BF245. Dwa J310 połączone równolegle maja pracować we wzmacniaczu pomiędzy mieszaczem kołowym SRA -1H, a filtrem kwarcowym. Układy scalone są firmy Plessey. We wzmacniaczu pośredniej częstotliwości pracują dwa SL1612C, w modulatorze i demodulatorze wstęgi SL1640C, w generatorze ARW SL1621C, w zrównoważonym wzmacniaczu mikrofonu SL6270C, we wzmacniaczu m.cz. oryginalnym układem był SL1630C. Ten ostatni został zamieniony na TBA810S. Układ oryginalny miał bardzo małą moc i nadawał się tylko do słuchania na słuchawkach.

pozdrawiam
sp5rzm Jerzy
W opisie wersji lekko zmodernizowanej jest kilka błędów w oznaczeniach elementów, w tym również w oznaczeniach układów scalonych.
Podsyłam Ci schemat prawie takiego samego TRX z opisanymi elementami.
Jeśli interesuje Ciebie wątek wzbudnicy, to mogę go otworzyć w innym temacie dotyczącym urządzeń QRP.
Drogi Kolego! dzięki za schemat. Mam stary ale też dobry. To urzadzenie cicho odbiera w oryginale z takiego powodu że (według legendy ) było oryginalnie opracowane do łączności ze statkami Apollo. Ha! Krótkofalowcy nie wiedzą co mają. Według opisu Pana Janeczka tak właśnie jest a ta adaptacja to jedna z kolejnych. Dlatego jest tam wejście pod mikrofon balansowy ( stosowany swego czasu w wezłwych centralach telefonicznych i sprzęcie wojskowym) a także wyjście które miało sterować osobny wzmacniacz akustyczny. Dlatego to chodzi tak a nie inaczej. Ale układ jest fajny! Ja teraz składam Antka na pasmo 18 MHz. Jak skończę to się z Wami podziałkuje na forum. Zamierzam uzyć filtr PP9A3. A cooo!!!? (hi!) Kto "bogatemu" zabroni hi hi. Smile)
Witaj,

Mam tych wersji schematów z układami Plessey kilka. Chcę zrobić wszystkie do kolekcji. Trochę je przy okazji zmodyfikuję. Życzę powodzenia z Antkiem. Filtry PP9A3 nie znam.

73
sp5rzm Jerzy
Stron: 1 2 3
Przekierowanie