Witam,
Ja kiedyś zamówiłem kit DIGITALA tego pierwszego (chyba 2000).
Po 2 miesiącach oczekiwania na przesyłkę, zdenerwowałem się i kiedy (po kilku rozmowach telefonicznych) przesyłka wreszcie przyszła, odmówiłem jej odbioru (wróciła do nadawcy). Dzisiaj tego wcale nie żałuję, zwłaszcza czytając wasze wypowiedzi. Co do DIGITALA 2004, to już na pierwszy rzut oka widać poważne błędy konstrukcyjne: brak odpowiedniego ekranowania, pajęczyny przewodów itp. Jednym słowem nie ma co zaprzątać sobie głowy takim rozwiązaniem, zwłaszcza, że jego autor / producent jest taki cwany, odpychający i niesolidny. Lepiej do tych 500 zł trochę dołożyć i kupić używaną fabrykę.
Koledzy nie jestem fanem Digitali ani SP3ABG ale:
- to jest forum techniczne poświęcone na wymianę doświadczeń oraz pomoc w uruchamianiu i modyfikacji urządzeń a nie na ocenę osobowości konstruktorów urządzeń, od tego jest Hydepark lub organa ścigania w przypadku złamania prawa;
- decydują się na zakup i budowę urządzenia trzeba najpierw sobie odpowiedzieć czy mam wystarczająco wiedzy, doświadczenia i oprzyrządowanie aby je ukończyć. Radio samo się nie zbuduje.
- każdy kto widział choćby raz Digitala w środku powinien wiedzieć, że są to urządzenia bardzo trudne w uruchomieniu i bez doświadczenie szanse na dobre efekty są zerowe. Ja na tej podstawie na początku lat 90-tych zrezygnowałem z zakupu Digitala mimo marzeń o własnym radiu. Wtedy wady tej konstrukcji przerastały moje możliwości.
- jest w SP wielu kolegów, którzy mimo braku dobrej dokumentacji, błędów w schematach, fatalnych druków uruchomili po kilka Digitali;
Dzisiaj jest podobnie, koledzy mają pełne szuflady druków do CDG2000, Picastarów, Piligrimów, różnej maści analizatorów i mierników których nigdy nie zbudują. Dlaczego, bo najczęściej kupują marzenia o radiu.
(13-05-2011 11:35)hm_dipol napisał(a): [ -> ]powinien wiedzieć, że są to urządzenia bardzo trudne w uruchomieniu i bez doświadczenie szanse na dobre efekty są zerowe. ...
ja napisałem wyraźnie - że gdyby nie mój jeden błąd
- nie wlutowałem jednego elementu - radio by ruszyło od razu :-)
Modelarska starannośc - przedewszytkim :-)
(13-05-2011 12:36)Jerzy_Mi napisał(a): [ -> ] (13-05-2011 11:35)hm_dipol napisał(a): [ -> ]... koledzy mają pełne szuflady druków do CDG2000, Picastarów, Piligrimów, różnej maści analizatorów i mierników których nigdy nie zbudują. Dlaczego, bo najczęściej kupują marzenia o radiu.
Bardzo trafna sentencja.
A może kupują te płytki marząc o wolnym czasie :-)
...lub robią zapasy by miec co robić na emeryturze
Trafił do mnie DIGITAL 942 w opłakanym stanie. Czy istnieje opis połączenia obu płytek, czy tylko schemat?
Witam
proszę o info czy próbował ktoś, bez wielkich przeróbek zmusić Digitala 942 do odbioru na 137 MHz?
pozdrawiam
Paweł