HomeMade

Pełna wersja: Miernik RLC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Tester mierzy składniki:

• odporność 0.01 Ω - 50MΩ
• kondensatory z OB (ESR tylko z ATmega 168/328) 25PF - wartości 100mF ESR tylko 0,18 uF kondensator polaryzacji tantalu należy przestrzegać: - na styki 1 i # 2 + lub 3, jeżeli dotyczy - pin nr 2 i nr 3 + pin inaczej zmierzoną wartość może się zmieniać
• Automatyczne wykrywanie NPN i PNP tranzystorów bipolarnych, N i P-MOSFET kanału, JFET.
Może on również mierzyć Tyrystory i triaki (pomiar tylko 6 mA środki. Wrażliwych elementów półprzewodnikowych tylko), otwarte dla urządzeń półprzewodnikowych o wyższej aktualnej bramy i Darlington z rezystorów wbudowanych
• diody i diody podwójne
• cewki (tylko z ATmega 168/328) 0,01 mH - 20H w niższej rozdzielczości
• 50V dioda Zenera (po dodaniu źródła napięcia zewnętrznego według instrukcji), wejście jeśli nie stosuje się diodę Zenera pomiaru może być stosowana do pomiaru napięcia dodatniego 0-50V

Zużycie bez podświetlenia jest 11,5 mA 22,5 mA z podświetleniem
Aby uzyskać więcej informacji, aktualnych podręczników i różnych wersji firmware do pobrania tutaj:

http://www.avrtester.tode.cz
http://avrtester.tode.cz/index.php?p=firmware
http://avrtester.tode.cz/index.php?p=videa
http://avrtester.tode.cz/index.php?p=galerie
Uruchamiałem miernik o ile pomiar pojemności działa bez zarzutu to gorzej z indukcyjnością. Rezystancje indukcyjności mierzy ok ale z indukcyjnością jest już znacznie gorzej -po prostu pomiar jest bez sensu. Jurku podane przez Ciebie link zawiera 3 pliki hex i 1 eep który powinien być wgrany?
Rafał o jakim linku piszesz?
W tym który ja podałem jest tylko jeden plik z rozszerzeniem "HEX"
Pytanie Rafała jest chyba do mnie ?
Jurku masz racje, mój błąd jest tylko jeden hex. Miałeś może problem z pomiarem indukcyjności? Czy miernik wymaga jakiejś wstępnej kalibracji i zapamiętania danych?
Tak miernik wymaga ustawienia napięć i kalibracji pomiaru rezystorami wzorcowymi 100, 1k, 100k 0,1% ( no od biedy 1%) zalecana jest ustawienie filtru tak by otrzymać sinus ( oscyloskop), napięcie na przetworniku procka nie może nigdy przekroczyć 2,5 V bo pojawi się komunikat o przekroczeniu zakresu.
http://www.pro-radio.ru/measure/4319-3/#...5/06-34-45 na tej stronie w poście
GO 15.07.2007, 06:34 opisana jest większość procedur kalibracji. Jeżeli coś będzie niejasne znajdziesz w pozostałych postach - jest tego trochę.
Ok poszperam, najbardziej mnie zastanawia dlaczego pojemności są ok a indukcyjności mierzy źle. Według mnie to właśnie kalibracja. Poszperam i dziękuję za pomoc.
a może tak R2D2 ?
projekt jest tu:
http://vrtp.ru/?act=categories&CODE=arti...ticle=2484

skusiłem się na niego głównie przez wykorzystanie wyświetlacza od nokii, ale okazuje się że jest dosyć dokładny, na pewno dokładniejszy niż mój multimetr CHY 20 Wink głównie zapewne z powodu wygodnej kalibracji przed każdym pomiarem.

Posiada pomiar ESR / C / L / małe R / i opcjonalnie F (u mnie z preskalerem /64)

moje nieudolne (aczkolwiek działające) wykonanie:
https://sites.google.com/site/sp4xyi/ele...nokia-3310
Układ doczekał się uruchomienia, uległ zapomnieniu i podczas porządków został odnaleziony a następnie uruchomiony.
1 Poprawiona pcb z bardziej typowymi oznaczeniami na warstwach.
2 Schemat wreszcie dość dobrze już się zgadza z rzeczywistością względem materiałów źródłowych, mogą być nieścisłości w elementach odsprzęgających ale to mały problem
3 Pokazano opcję zabezpieczenia wejścia miernika
4 Dodano skrócony (wystarczający) opis uruchamiania i obsługi miernika
Używam taki miernik RLC od paru lat. Jest bardzo dokładny. Dla bardzo małych wartości L i C przydatna byłaby funkcja uśredniania np. 10-ciu pomiarów. Dostępny jest kod źródłowy - może ktoś doświadczony dopisałby taką funkcję co zwiększyło by jeszcze funkcjonalność tego naprawdę dobrego miernika RLC.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie