STM32F4DISCOVERY ma procesor z interfejsem FSMC wspomagającym komunikację z wyświetlaczem wykorzystującym 16 bitową magistralę równoległą. W projekcie obsługiwane są dwa typy wyświetlaczy opartych o kontrolery SSD1289 oraz ILI9320. W przypadku pierwszego znany jest problem "gubienia" danych w przypadku posyłania koloru białego (same jedynki 0xFFFF). Problem ten dotknął i mój wyświetlacz. Dlatego raczej należy stosować wyświetlacz z drugim kontrolerem. Generalnie trzeba uważnie przeczytać dokumentację konkretnego wyświetlacza, bo niektóre nastawy są krytyczne i różnią się między wykonaniami.
----------------------
GREG zapytał jak sprawdzić typ zastosowanego w wyświetlaczu kontrolera. Trzeba odczytać zawartość pierwszego rejestru kontrolera zawierającego sygnaturę układu. Dla SSD1289 wynosi ona 0x8989 lub (w innych wersjach) 0x1289.
W Sieci pojawiają się jak grzyby po deszczu kolejne projekty oparte o STM32. Wspólnie z SQ5KHA wybraliśmy do prób kodek NXP
UDA1380. W miarę tani i łatwo dostępny. Rzecz jasna będzie narzucać to modyfikację programu ale nauki nigdy za wiele.
Zastanawiałem się nad tym kodekiem, ale nie znalazlem w dokumentacji informacji, czy potrafi działac w fulldupelx.
Ze sterowników ALSA wynika, że umie ale po to robimy próby by się o tym przekonać osobiście i nie ma znaczenia czy ten kodek jest najlepszy. Jeśli zakładamy, że może się "uwalić" przy próbach, niech się uwali coś co jest łatwo dostępne.
Witaj Piotrze Aktualnie brak codecka UDA1380 Udało się go "oprogramować" ??
Pozdrawiam
Nadal nad tym pracuję, ze względu na brak czasu - dorywczo. Udało się zmusić go do pracy w trybie "slave" ale w projekcie pracuje jako "master" i z tym mam problem. Ponieważ jednak traktuję ten eksperyment dydaktycznie, chcę zrozumieć wszystkie procesy związane z programową obsługą kodeka (koder - dekoder). Sposobów jest kilka ale przeważają dwa: szybka obsługa DSP każdej pobranej próbki, dająca minimalną latencję ( i wysokie wymagania czasowe) albo zbieranie szeregu sampli np. w kanale DMA i "hurtową" obróbkę całego bufora. Ponieważ jednocześnie uczę się zawiłości STM32, prace potrwają jeszcze jakiś czas, może zimą będzie łatwiej ...
Pierwsze "koty za płoty" i podziękowanie dla Darka SQ5KHA za solidne wsparcie. A oto efekt współpracy:
80 m SSB
20m PSK
Niestety, to dopiero początek drogi i uprzedzam, że do końca daleko...
Witam Kolegów.
Jak tam projekt?
Udało się może przejść dalej?
Pozdrawiam
Grzegorz
Na stronie projektu pojawiła się jakaś komercyjna zawartość, należy więc sądzić, że to koniec inicjatywy. Zatem pozostaje szybko pobrać źródła, póki jeszcze są dostępne z ostatniej wersji 1.062.
https://github.com/STM32-SDR/STM32-SDR.git