Dokupiłem luzem atmega328 z bootloaderem . Jak coś nie wyjdzie na 168 to wykorzystam 328.Mam do dyspozycji parę 168p więc chcę je wykorzystać .Teraz projektuję płytę syntezy.Następnym etapem będzie dorobienie Rit i drugie pasmo np.40m.Tak widzę swoją edukację w tym temacie.
Myślę,że muszę zakupić jakąś książkę do nauki pisania programu,bo na razie to jestem kombinatorem.Miłego dnia
Dla całkiem nie programujących kolegów znalazłem dodatek do arduino do graficznego programowania. Ardublock bo o tym mowa działa w ten sposób że ustawiamy bloki programowe a nakładka generuje kod źródłowy.
Kupiłem pozycję pierwszą czyli Arduino dla początkujących. Podstawy i szkice. Mam płytkę Arduino mini pro, na niej w trx był zrobiony koder ctcss. Wcześniej miałem styczność z programowanie AT89C2051.
Mam kupione "A. dla zaawansowanych", "65 projektów" i "monitorowanie otoczenia". Nie zachwyciły mnie - każda z innego powodu :-)
"Dla początkujących" oceniam wysoko
Dla mnie ideałem jest Arduino cookbook margolisa.
Na niezłe wyglądają też wydane przez helion "arduino w akcji" Monka (to ten gość od A. dla początkujących) i "arduino i android" szalony geniusz. Czytałem oryginały, ale pewnie kupię polskie wydania, bo czasem łatwiej ogarnąć całość.
A może wymyślimy coś podobnego, "w tym stylu" http://www.cqdx.ru/ham/qro-qrp/ten-tec-p...ansceiver/
transceiver QRP cw/ssb/digi "open source" , sterowany wbudowanym Arduino .
Trochę "ubogi" , bo Amerykanie zrezygnowali nawet z wyświetlacza (!)
Ale zawsze można dać jakiś LCD...
Takie urządzenie szybko się nie zestarzeje i nie znudzi, ciągle można coś modyfikowac i np. wgrywać nowe oprogramowanie.Ważna jest jest jakaś podstawowa platforma sprzętowa.