HomeMade

Pełna wersja: Przechowywanie elementów elektronicznych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Od samego początku, kiedy zainteresowałem się radiotechniką miałem problem w jakich opakowaniach przechowywać elementy elektroniczne tak aby był porządek i było wygodnie je wyjmować. Najpopularniejsze opakowanie epoki socjalizmu, pudełka po zapałkach, papierosach oraz filmach fotograficznych przerabiali wszyscy Koledzy w "średnim wieku".
Obecnie, mino ogromnej ilości różnych opakowań opracowanie dobrego systemu nie jest łatwe. Różnorodność typów i wielkości elementów wymaga skrajnie różnych opakowań. Wymiana doświadczeń w tej dziedzinie może być bardzo ciekawa i pomocna dla wielu Kolegów.
Ja zakupiłem takie szafki antystatyczne: http://www.renex.com.pl//pokaz_kategorie.php?cid=380
Genialne, co to niby ma być darmowa reklama RENEX-u w każdym możliwym wątku. Chyba kolega nie doczytał, to jest Forum Home Made dla radioamatorów a nie dla firm prowadzących działalność gospodarczą. Proponowanie tu szafek po 2 tysiące to nieporozumienie, fora koledze się pomyliły.
Proszę admina o "czerwoną kartkę" dla tego forumowicza.
Witam
tez nad tym mysle , na razie rezystory to koperty w pudełku po butach a reszta torebki strunowe, ale chodzi mi po głowie , opakowanie do cd i regalik na cd, wtedy w jednym opakowaniu np 1 kom 0,125 0,250, smd i powinno być ok łatwo o porządek i wyjmowanie elementów, przymierzam się do tego powoli,
Pozdrawiam SP5FCI
Próbowałem różnych różnych pudełek, pudełeczek, również szafek z szufladkami i w domowych warunkach najlepiej sprawdzają mi się jednak woreczki strunowe w pudełkach. Kartonik typu oporniki, ma ułożone rzędami torebki opisane mazakiem do CD. Po wielu próbach, wydaje mi się, że to optymalne.
No, chyba, że ktoś wpadnie na coś jeszcze lepszego...
Kiedyś sklejałem pudełka po zapałkach w bloki o różnych wielkościach. Do małych elementów, do drobnicy typu kondensatory ceramiczne, półprzewodniki i inne nadawały się świetnie. Wysuwana szufladka z opisem na czole szufladki co pozwalało na łatwy "rzut oka" na zasoby.
Kłopot zaczynał się z rezystorami i większymi elementami, np. elektrolitami.

Pozdrawiam,
Mniej wybredni mogą używać całkiem zgrabnych szufladek, których jedyna wadą jest to, że nie zostały wyprodukowane przez "markowego" producenta. Cena zazwyczaj waha sie w granicach do 20 zł, za zestaw tzw "sześciopak". Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość łączenia, co znacznie zwiększa funkcjonalność. Sam używam tego typu pojemników i jestem z nich zadowolony. O ile pamiętam, to "szafeczka" na 30 szufladek kosztowała jakieś 100-130 zł.
sq1ftb, takich kilka mam, ale dokładność wykonania jest taka sobie i używam je do sporych elementów typu gniazda, wtyczki. Znalazłem niedawno tu:
http://www.betatronic.pl/Obudowa_z_szufl...-2023.html
nowsza wersję chyba tych samych szufladek i do nich się chciałem przymierzyć. Ale sq4ctk dał link do całkiem fajnych malutkich i tanich pudełeczek i to może być rozwiązanie wielu problemów z przechowywaniem małych elementów, niekoniecznie SMD. Niestety, przy mojej znajomości języków obcych, trochę jeszcze potrwa, zanim dokopię się do informacji, czy ten "free shipping" dotyczy Polski.
Grzegorz, czy Ty ćwiczyłeś może te pojemniczki?
Witam,
Ja uzywam czegos takiego http://www.harborfreight.com/0-bin-organ...94375.html
Coprawda teraz to kosztuje 14.99$ ale nieraz maja promocje i mozna kupic to za 9.99$.Niewiem tylko czy ta firma wysyla do europy.
Pozdrawiam

Arek AC2FC
-- old callsign KC2TXZ--
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie