Witam
oglądnąłem film fajnie to gra i fajnie za aplikowane do TRX-a
a masz jakiś film z pracy w eterze ?
Andrzej
O!!! fajne :-) ALE !!! wszelkie moje eksperymenty z kluczem dotykowym się nie sprawdziły w realu. Wszystko jest pięknie do momentu pojawienia się pola w.cz. Nie pomagało ekranowanie, blokowanie itd. Próbowałem różne sensory dotykowe sprowadzane za dolary i takie proste na tranzystorku czy bramce :-( Pierwsze dotknięcie łopatek - pojawia się sygnał w antenie i klucz zaczynał wysyłać losowe dżwięki - sam z siebie :-) Czekam na relacje jak to jest u ciebie.
(04-11-2012 18:17)SQ9RFC napisał(a): [ -> ]O!!! fajne :-) ALE !!! wszelkie moje eksperymenty z kluczem dotykowym się nie sprawdziły w realu.
Na razie ćwiczę go na sztucznym obciążeniu i jest OK. Zobaczymy jak będzie potem. Wzorowałem się na rozwiązaniu stosowanym przez
http://www.cwtouchkeyer.com z sensorem AT42QT1011. Opinie na jego temat na eham są bardzo dobre (4.9/5):
http://www.eham.net/reviews/detail/5360
więc mam nadzieję że się sprawdzi. Istotną rzecz znalazłem gdzieś w opisach:
"Do not attempt to use with a vacuum tube transmitter without an appropriate output circuit",
chodziaż z drugiej strony - kto dziś pracuje bez odpowiednich obwodów/filtrów wyjściowych.
(04-11-2012 18:17)SQ9RFC napisał(a): [ -> ]O!!! fajne :-) ALE !!! wszelkie moje eksperymenty z kluczem dotykowym się nie sprawdziły w realu. Wszystko jest pięknie do momentu pojawienia się pola w.cz. Nie pomagało ekranowanie, blokowanie itd. Próbowałem różne sensory dotykowe sprowadzane za dolary i takie proste na tranzystorku czy bramce :-( Pierwsze dotknięcie łopatek - pojawia się sygnał w antenie i klucz zaczynał wysyłać losowe dżwięki - sam z siebie :-) Czekam na relacje jak to jest u ciebie.
Witam.
Ja osobiście wykonałem klucz dotykowy na sensorach dotykowych (zbliżeniowych) AT42QT1011 i działa super. Śmiem twierdzić, że działa lepiej niż tradycyjny - mechaniczny. Spokojnie wyciągam na nim 30-35 grup/min. Próby robiłem z mocą ponad 100W. Oczywiście kabelek powinien być zaopatrzony w tulejki ferrytowe na końcach (u mnie jest jeden na środku kabla), żeby wytłumić w.cz. indukujące się w kablu.
Pozdr.
podsuńcie pomysł z czego można wykonać eleganckie "łopatki" manipulatora dotykowego
Witam
Z grubszej blachy mosiężnej 0,8-1mm ładnie wyciąć i wypolerować będzie fajnie wyglądało
Pozdrawiam
Andrzej
Pomysł dobry ale może coś fabrycznego da się zastosować. Może jakiś płaskownik z alu z Castoramy? Może nakleić takie dwa płaskowniki z dwóch stron na grubszy plastik i powstałoby dość grube jedno "wiosełko"?
Sam układ elektroniczny robię najprościej jak tylko można, bo praktycznie cała elektronika jest obecnie w trx-ie. Tak więc, to trx-a wykorzystam coś takiego jak to:
http://www.m0ukd.com/Touch_CW_Paddle_Key/
Pozostaje jedynie jeszcze ten nieszczęsny manipulator ....
Jak kiedyś wykonałem z widelca
) chociaż dokłądnie to był chyba jakiś przyrząd gastronomiczny typu szpikulec do czegoś tam. Wiem że koledzy robili też z np. dłuta a podstawę z żelazka.... także możliwości są szerokie...