HomeMade

Pełna wersja: Sprint Layout
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Dla mnie własnie ta funkcja split i build grup i jej prostota używania jest jedną z wielkich zalet sprinta.Szybkie modyfikowanie "przeszkadzających" padów,zmniejszenie niewykorzystanych w obudowie itp działania są często pomocne .A za pomocą build grup przyklejam opis wartości elementu.Na bialej warstwie robimy txt np 10k małą czcionką,nanieść na rezystor ,objechać wszystko polem ,build grup i już możemy ciągnąć rezystor razem z jego wartością.Jak potrzeba więcej takich 10k rezystorów to tylko "duplicate" i mamy następny 10k.Program genialny w swej prostocie.
A co do ciągnięcia połączeń to przecież wer.5 ciągnie,tzn ciągnie "connections" ,nie ciągnie ścieżek już "zroutowanych"i to jedna z niewielu wad.Wadą jest też brak możliwości usunięcia "connections",a przynajmniej nie wiem jak to zrobić.U mnie dopiero po "zroutowaniu" da się zastosować "delete".
- "funkcja split i build grup i jej prostota używania jest jedną z wielkich zalet sprinta.Szybkie modyfikowanie "przeszkadzających" padów,zmniejszenie niewykorzystanych w obudowie itp działania są często pomocne "

--Funkcje Split i Bulit group są w V6 zaimplementowane do poziomu "Components" potem tylko "Desintegrate component" . Ale tak w V5 jak i w V6 jest o wiele szybszy i prostszy sposób ( pomijając edycję grupową) zmianę elementów komponentu ( i nie tylko) najedź na wybrany element strzałką, naciśnij ALTi lewy przycisk myszki , element się podświetli i możesz edytować w zakresie na jaki Layout pozwala( warstwa, rozmiar, kasowanie itd.)


- ""A za pomocą build grup przyklejam opis wartości elementu.Na bialej warstwie robimy txt np 10k małą czcionką,nanieść na rezystor ,objechać wszystko polem ,build grup i już możemy ciągnąć"

-- Można i tak - tylko po co. W V6 w momencie edycji lub umieszczania elementu w projekcie otwiera sie okno dialogowe tam wpisujesz wszystko co należy, klikasz OK i potem funkcją duplikacjii ( x2) lub poprzez schowek powielasz elementy ile tylko masz potrzebę.

-A co do ciągnięcia połączeń to przecież wer.5 ciągnie,tzn ciągnie "connections" ,nie ciągnie ścieżek już "zroutowanych"i to jedna z niewielu wad.Wadą jest też brak możliwości usunięcia "connections",a przynajmniej nie wiem jak to zrobić.U mnie dopiero po "zroutowaniu" da się zastosować "delete".

-- piszesz o przygotowaniu ( connections) połączeń do autorutingu , jest to inny ruber- bands

Tak przy okazji w V6 jest funkcja umozliwiająca usunięcie niewykonanaych w autorouterze połączeń

--Podczas przenoszenia elementów, połączonych ścieżkami możesz zachować te połączenie tak, jak gdyby połączenia były gumowe.
W oryginale z manuala - "While moving elements, the connected tracks can keep their connection, just like rubber-bands."


Link do wersji demo; http://www.abacom-online.de/html/demoversionen.html
Mam problem. Program nie pozwala na wskazanie katalogu Makros w innym miejscu.
Robię tak:
- Option
- General Settings...
- Macro-Ddirectory
- Change
Wskazuję nowe miejsce, OK i jest w porządku ale tylko na czas pracy. Ponowne uruchomienie programu wymaga dokonania tych samych czynności bo biblioteki nie są widoczne. W używanym uprzednio Win XP było wszystko OK. Teraz po przesiadce na Win7 pojawiły się problemy. Może któryś z plików jest skopany?
hqa@o2.pl
No to ja się spytam speców o rzeczy podstawowe - i zapewne banalne:
1. jaką ustawiacie siatkę. Często mi się zdarza, że wstawiając na PCB różne komponenty (z różnych źródeł) ustawiają się one nierówno - pady nie "siadają" na siatce. Muszę wtedy zmniejszyć krok siatki, poprzestawiać, wyrównać i dopiero wtedy ciągnąć ścieżki. Może jest jakaś logiczniejsza metoda.
2. czy można jakoś zastosować "płaszczyznę masy" tylko do fragmentu pcb
3. Jakie są "wygodne" rozmiary padów, thermopadów i ścieżek.

MAc
mrn
(05-09-2014 12:34)SP9MRN napisał(a): [ -> ]wstawiając na PCB różne komponenty (z różnych źródeł) ustawiają się one nierówno - pady nie "siadają" na siatce.

Możesz dowolnie przesunąć element bez zmiany rastra. Ustaw kursor na wybrany element, Naciśnij lewy klawisz myszy i trzymaj, wciśnij CTRL i masz uwolniony element od siatki.
To samo tylko z SHIFTem dzieli siatkę na połowę.

Drugi sposób to: podświetlasz element prawym klawiszem myszy i wybierasz Snap to grid
Snap ... nie do końca działa tak jak się oczekuje, bo to jest uzależnione od kolejności wybierania elementów aby potem stworzyć grupę. Jeśli w grupie pomieszasz rastry i poprzesuwasz składniki a potem zmienisz raster na inny i znów poprzesuwasz to kaplica. Snap ... zgłupieje - tzn nie zgłupieje totalnie tylko ustawi wg pierwszego elementu zaznaczonego do grupy. Wniosek jest jeden. Własna biblioteka zdefiniowana zawsze w jednym tym samym rastrze. (8 milsów, ale pierwszy pad zawsze 100)
Powoli zaczynam rozumieć :-)
Dzięki
MAc
Mam prośbę do Kolegów czy są w stanie otworzyć plik z załącznika w Sprint Layoucie 6. U mnie otwiera bez problemu za pomocą programu jak i przeglądarki ze strony Abacoma a u Kolegi któremu wysłałem jest to niemożliwe (plik został wykonany prze ze mnie).
Pewnie używa ver.5.....bo moja piątka też nie otwiera.
Ale podglądarka 6-tka otwiera.....bo taką też używam.
...................
Rysio!
Plik jest otwierany w Sprint Layout 6
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Przekierowanie