HomeMade

Pełna wersja: Cypisek - pytanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Warto też rzucić okiem na charakterystykę zmiany pojemności w funkcji napięcia (albo ją zdjąć osobiście) i tak dobrać parametry obwodu LC, żeby dioda pracowała w liniowym (lub też zbliżonym do liniowego) odcinku charakterystyki.
Uwaga dla czepialskich:
Lepiej jest oczywiście wybrać taki kawałek charakterystyki, który spowoduje liniową zmianę częstotliwości, ale na początek tak jest prościej... :-)

MAc
mrn
Maciek, nie sądzę żeby Karol miał czym zdjąć tę charakterystykę :-)
Karol, masz jakieś przyrządy pomiarowe oprócz multimetra ??
Niestety, na razie do dyspozycji mam tylko multimetr.

Na razie zamówiłem diody BB139, zobaczymy co z tego wyjdzie. Ewentualnie dokupię w przyszłości BB112 Smile
szukałem dataszitu, ale nie znalazłem takiego z wykresem
Witam.

Po problemach związanych z brakiem podzespołów w magazynie, niedawno dostałem paczkę z elementami i wykonałem odbiornik.

Po uruchomieniu słychać charakterystyczny szum.
Próbowałem stroić odbiornik wg instrukcji autora (http://lpistor.chez-alice.fr/rxsimple.htm ) przetłumaczonej na język polski. Niestety, nie udało mi się odebrać żadnej stacji.

Jak dostroić ten odbiornik, żeby odbierać na nim stację w paśmie 40m?

Pozdrawiam.
Podczas prób dostrajania zauważyłem pewną zależność.
Jeżeli dotykam metalowym śrubokrętem pierwszej nogi LM386, słyszę ciągły brum, a także jakąś obcojęzyczną stację radiową (ale nie jest to stacja krótkofalarska).

Co może być powodem tego dziwnego zachowania?
Cześć,
I jak odbiornik, działa?
Jeśli nie, to czy cewka VFO - L2 jest w rezonansie? Powinno być 22 zwoje na amidonie T37-2 (rdzeń mały czerwony). Trochę zabawy i cierpliwości wymagać będzie ustawienie trymera CV2 i potencjometrów P1, Pot.1, 2 i 3, ale da się trzymając opisu. Wink
Czy tłumik- Pot1 nie jest za mocno "odkręcony"? (Może wlutowałeś go odwrotnie i ustawiając w/g opisu F6BQU masz maksymalne tłumienie?)
Na próbę odłącz obwody wejściowe i podaj sygnał bezpośrednio z anteny, przez kondensator ( np. 100pF, czy nawet przez ten 47pF, który jest na wejściu) na na nóżkę 1 układu scalonego (NE 612), nóżkę 2 zaś podłącz do masy przez kondensator 10nF i wtedy próbuj złapać stację według instrukcji zamieszczonej na stronie. W ten sposób będziesz wiedział czy nie ma gdzieś błędu w obwodach wejściowych.
Zobacz też czy cewki są dobrze wlutowane i czy dobrze jest zdjęta izolacja z ich końcówek (omomierzem).

(10-11-2012 22:15)KARKARKAR1 napisał(a): [ -> ]...
Jeżeli dotykam metalowym śrubokrętem pierwszej nogi LM386, słyszę ciągły brum, a także jakąś obcojęzyczną stację radiową (ale nie jest to stacja krótkofalarska).

Co może być powodem tego dziwnego zachowania?

To jest najzupełniej normalneWink

Powodzenia.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie