Oooooooo dzięki !
A jakby mógł wyglądać układ na LM386 ? Please....
Cześć!
To radio, to tak naprawdę zabaweczka edukacyjna. Oczywiście, wszystko jest dobre, jeśli można się na tym czegoś nauczyć. Nie chcę Kolegi zniechęcać do budowy tego urządzenia. Jest bardzo proste i przez to godne polecenia dla początkujących konstruktorów. Możesz zastosować w nim jakikolwiek prosty, scalony wzmacniacz mocy niskiej częstotliwości. Jak (osobiście) jestem wrogiem LM386, to do tego zastosowania mogę go z czystym sumieniem polecić. Jest tani, dostępny i ma maksymalnie uproszczoną aplikację, a przy okazji pobiera znikomą energię ze źródła zasilania. Notę aplikacyjną znajdziesz tutaj:
http://www.nari.ee.ethz.ch/wireless/educ.../LM386.pdf
Wystarczy zamiast tego UL1490 wstawić LM386 wg tego co jest zawarte w rozdziale "Typical Applications".
A tak przy okazji, nie bój się korzystać z wyszukiwarek. Polecam niezawodnego Wujka Google
Powodzenia!
Robert SP3RAF
Dodając wzmacniacz w.cz. do odbiornika oraz dodatkowy stopień mocy do nadajnika i w razie potrzeby więcej obwodów p.cz. można spróbować przekształcić tą zabawkę w prawie normalne urządzenie - prawie, bo niska pośrednia 600kHz będzie miała nadal swoją wadę, o której autor w opisie napisał.
P.S
Są sposoby ogólnie znane, bo stosowane w homodynach, aby częstotliwość lustrzaną wytłumić.
W praktyce można osiągnąć od 20 do max 40dB tłumienia.
Wskazówka: niektóre firmy produkują gotowe elementy do przesówania fazy w różnych podzakresach częstotliwości. Są one czasem dostępne na Alledrogo.
Dziękuję wszystkim za dobre rady.
73!