HomeMade

Pełna wersja: Odbiornik CW,SSB,FM na 2m
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Przeglądając różne opisy odbiorników spostrzegłem, że większa część przeznaczona jest dla fal krótkich. Postanowiłem, że na bazie publikowanych konstrukcji KF spróbuję zbudować w miarę prosty odbiornik na 2m z podstawowymi rodzajami emisji. Myślę, że będzie możliwość rozbudowy o część nadawczą.
W założeniach postanowiłem wykorzystać Tinny DDS kolegi Leszka SP6FRE. Do zastosowania tej syntezy skłonił mnie: niski jej koszt, łatwość uruchomienia, jak również dostosowanie jej funkcji do moich założeń.
Dzięki Leszkowi, zostałem posiadaczem wsadu do mikrokontrolera, który spełniał moje oczekiwania. Czyli obsługa syntezy za pomocą pięciu klawiszy funkcyjnych, wyświetlanie rodzaju emisji LSB,USB,CW,FM, zakres częstotliwości wyjściowej DDS od 3MHz do 5MHz, ustawianie dowolnej częstotliwości pośredniej.(Cały opis Tinny DDS w wersji KF http://lx-net.pl/hr/dds/tiny_dds.html).
W urządzeniu chciałbym wykorzystać istniejące schematy zamieszczone w necie, a tylko przeze mnie adoptowane do odbiornika.
Wstępne założenia są następujące: dla wszystkich rodzajów emisji wspólny tor p.cz z przełączanymi filtrami kwarcowymi dla poszczególnych emisji, oraz przełączany demodulator FM i product detektor.
Nie jest to może najszczęśliwsze rozwiązanie, ale uzyskiwanie częstotliwości heterodyny w granicach 135 MHz chciałbym uzyskać, mieszając sygnał z generatora kwarcowego i syntezy Tinny DDS.
Tyle wstępu.
Mam nadzieję, że znajdą się koledzy, którzy swoimi sugestiami i podpowiedziami pomogą mi zrealizować mój projekt.
Postaram się na bieżąco publikować powstające elementy odbiornika
Na razie tylko schemat blokowy. Tak miej więcej wyobrażam sobie tą konstrukcje.
W niedalekiej przyszłości postaram się zamieścić foto DDS i sterownika dedykowanemu odbiornikowi
Zdjęcie Tinny DDS przystosowanej do moich potrzeb. Jest to obraz wyświetlacz, w momencie uruchomienia syntezy.
Synteza posiada trzy wyjścia na których znajdują się cztery sygnału sterujące.
Przedstawiony schemat sterownika przystosowany jest również do wykorzystania w TRX-e. W odbiorniku część PTT i N/O nie musi być montowana. PCB ma te same wymiary, co układ Tinny DDS. Umożliwia to, zamontowanie sterownika razem z syntezą.
Gotowy, zmontowany układ DDS łącznie z sterownikiem pokarzę ...jak zmontuję.
Przekierowanie