HomeMade

Pełna wersja: Kombajn pomiarowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Przeglądając kity AVT trafiłem na ciekawy mini kombajn pomiarowy AVT2999 (to nie reklama-mam zero powiązań z AVT). Ten zestawik może być bardzo przydatny w naszym warsztacie szczególnie jak zaczynamy od miernika uniwersalnego.

Zaletą zestawu jest jego nowoczesność, kilka urządzeń w jednym, dostępność płytek a nawet gotowego zestawu. koszt nie jest mały (jak dla mnie) ale może kogoś z Kolegów to zainteresuje.

Aby mieć pełny obraz przed zakupem można zapoznać się z opiniami na elektrodzie.
Warto też poczytać dyskusję na:
ELPORTAL

Autor projektu zamieszcza tam nowe wersje oprogramowania.

m.
Dziękuję Michale za dodatkowe źródło informacji o tym urządzeniu.
Jeśli czegoś nie pokręciłem to są dostępne pełne wersje programów i Ci co potrafią programować mogą dokładnie poznać działanie oprogramowania oraz je zmieniać, czy tak?
Tak, kod źródłow jest dostępny.

Warto tutaj zauważyć, że projekt jest na ATXMEGA --nowej kości Atmela. Nie da się jej zaprogramować starym programatorem, który obsługuje SPI.
Musimy mieć nowy programator działający również na PDI.

Najtańszy programator dla ATXMega jaki udało mi się znaleźć

Link do Elektrody z dyskusją o tym programatorze
Za 79 zł można kupić kilka tysięcy elementów SMD. - nie lepiej pokusić się o zrobienie programatora z elementów podstawowych - wszak celem naszego hobby jest robienie, a nie kupowanie :-)
I o to chodzi - wieczorem przejrzę linki i napisze co o tym myślę. Ale, jeśli tam są mikroprocesory, to może pojawić się paradoks "jajka i kury".
(25-04-2012 11:21)SQ8LUY napisał(a): [ -> ]Warto tutaj zauważyć, że projekt jest na ATXMEGA --nowej kości Atmela.
Co z kolei może wróżyć problemy - te kości mają problemy z przetwornikiem AD. Podobno są ludzie, którzy znaleźli sposób na prawidłowe jego uruchomienie, ale nie znam szczegółów. Gdyby nie to, to kość byłaby genialna.
Bardzo fajny kit do zabawy z wyświetlaczem graficznym, poznawania procesorów rodziny Xmega oraz do nauki programowania. Największym atutem tego urządzenia jest dostępność kodów źródłowych w C oraz wsparcie autora na forum dyskusyjnym. Urządzenie wykorzystuje praktycznie wszystkie możliwości procesorów Xmega ze sprzętową obsługą DMA włącznie. Szkoda, że procesor nie jest mocniejszy (tylko Xmega32) ale to zapewne podniosłoby koszty kitu.


(25-04-2012 17:06)KLIMA napisał(a): [ -> ]Co z kolei może wróżyć problemy - te kości mają problemy z przetwornikiem AD.

Może Kolega podać jakieś szczegóły na temat problemów z przetwornikiem AD lub link do źródła z którego zaczerpnął taką wiedzę.

Moim zdaniem to nie jest problem z samym przetwornikiem tylko z jego obsługą. Przetwornik ma duży offset i przed pomiarami trzeba koniecznie go zmierzyć a następnie dodawać do wyniku z przetwarzania. Po takim zabiegu wszysko jest OK i mamy dwa niezależne, 8 kanałowe przetworniki 12 bitowe.
Za kilka dni mogę precyzyjnie odpowiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości bo właśnie napisałem kilka testów na AD i DAC do syntezy TFT na Xmega128A3.
(25-04-2012 18:41)SP5FCS napisał(a): [ -> ]
(25-04-2012 17:06)KLIMA napisał(a): [ -> ]Co z kolei może wróżyć problemy - te kości mają problemy z przetwornikiem AD.

Może Kolega podać jakieś szczegóły na temat problemów z przetwornikiem AD lub link do źródła z którego zaczerpnął taką wiedzę.
Z tego, co wiem, ten ofset nie jest stały. Ale to nie ja mierzyłem, wiem to z drugiej ręki.
Tyle, że tam problemów jest więcej, choćby ta stronka:
http://blog.frankvh.com/2010/01/03/atmel...solutions/

Mam jedną Xmegę kupioną "na próbę", ale to, co o niej usłyszałem i przeczytałem skutecznie zniechęciło mnie do robienia na niej czegokolwiek.
Stron: 1 2
Przekierowanie