Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miksery na kluczach (i H - mode) a niedopasowanie we/wy
SP9FKP Offline
Piotr
*****

Liczba postów: 1,114
Dołączył: 28-06-2009
Post: #11
RE: Miksery na kluczach (i H - mode) a niedopasowanie we/wy
Odporność mieszacza na kluczach na niedopasowanie jest taka sama jak na innych elementach nieliniowych o zbliżonych parametrach bowiem energia odbita od niedopasowanych wrót wyjściowych podlega ponownemu wymieszaniu i trafia znów na wyjście znacząco zwiększając liczbę sygnałów kombinacyjnych i straty. Klucze wymagają nieporównywalnie mniejszej energii do ich przełączenie co poprawia separację w stanie wyłączenia i zmniejsza wpływ nieliniowości charakterystyki przenoszenia w stanie włączenia za to zdecydowanie zwiększają liczbę sygnałów kombinacyjnych. Coś za coś.
Dlatego ZAWSZE potrzebna jest troska o dopasowanie. Można ją częściowo obejść stosując przywołany DIPLEKSER lub stosując szerokopasmowy wzmacniacz o stabilnej impedancji wejściowej i odpowiedniej dynamice by przenieść wszystkie te wyprodukowane sygnały bez wzajemnej intermodulacji. Jednakże zawsze trzeba mieć na uwadze, że idealne dopasowanie daje 6 dB strat co przekłada się na liczbę szumową całego toru. Czasem więc celowo zakłada się niedopasowanie bo ważniejsze są inne parametry.
Mówię o klasycznym mieszaniu z mnożeniem sygnałów wejściowych a nie układach pamiętająco-próbkujących na kluczach bo te z natury są zawsze niedopasowane.
Srodki i metody pomiarowe do badania wpływu niedopasowania na pracę mieszacza to temat na osobny wątek i proponuję nie rozwijać dyskusji akurat w tym.

Linuks Twoim przyjacielem!
11-03-2020 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ5KVS Offline
Karol
*****

Liczba postów: 888
Dołączył: 26-09-2012
Post: #12
RE: Miksery na kluczach (i H - mode) a niedopasowanie we/wy
Środki i metody pomiarowe do badania wpływu niedopasowania mogą nam odpowiedzieć o wpływie niedopasowania na działanie mikserów (w tym wypadku na kluczach) a to jest temat tego wątku... Choć rozumiem że postulujesz aby go przenieść w inny dział.

Osobiście mi jako autorowi wątku to nie przeszkadza ale jak ktoś chce to proszę założyć temat Smile

Nie rozumiem - nie robię. Chyba że robię żeby zrozumieć.
11-03-2020 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości