Koleżankom i Kolegom Radioamatorom, Krótkofalowcom,
Konstruktorom i Waszym Rodzinom – w tych trudnych czasach –
po dotkliwej awarii naszego forum
Pogodnego czasu po Bożym Narodzeniu,
Dosiego Nowego Roku
oraz Radosnych Trzech Króli

Życzy Zespół Home Made

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NWT-7 analizator obwodów
#71
Witam. Mam pytanie czy trzeba do odczytywania wyników np w terenie ciągnąć ze sobą kompaDodgy np stacjonarnegoCool i tu pytanie czy autor przewidywał do niego podłączenie wyświetlacza graficznego i zasilanie z akumulatora np7.2V ???. Jak to koledzy widzicie taki pomysł ?. Pozdrawiam.
Reply
#72
Witam

to się chyba nazywa MCD-500, http://www.dl1alt.de/MCD502.htm

kod do procesora trzeba kupić.

Generalnie do działań w terenie to albo MAX Jarka albo VK5JST, zobacz w SP2JJH na stronie.

Pozdrawiam Piotr SP5FCI
Reply
#73
Witam - mobilna wersja NWT z LCD to - NWT502m - projektu DL1ALT - pozdrawiam Jacek.
Reply
#74
Mam pytanie odnośnie NWT7. Jak zmierzyć filtr drabinkowy w tarusie? Chodzi o sposób podtoczenia NWt.
Reply
#75
czesc,

najłatwiejszy sposób: wyciagasz MC3362 z podstawki i wyjscie generatora
podłaczasz do podstawki PIN17 a wejście AD8307 do PIN19.

Zafalowanie w paśmie przepustowym będzie większe niż rzeczywiste - ale w
tej sympatycznej ale prostej (z założenia) konstrukcji - wystarczy wg. mnie
ocena szerokości pasma przepustowego. Tzn zeby na poziomie -20dB było ok.
2,3-2,8 kHz.
Jak chcesz znac zafalowanie w pasmie przepustowym, to musisz zastosowac
albo transformator 1:4 lub najlepiej 1:6 , albo podłaczyć szeregowo
rezystory 300 ohm do kondensatorów 47pf (wkładając je w podstawkę pin17
i pin19 - najprosciej). Ale nie jestem pewien co do impedancji filtru -
wydaje mi sie ze wynosi ok 340 ohm.

Z rezystorami bedzie zafalszowana wartosc tłumienia w pasmie przepustowym.

Ja mierzylem tylko szerokosc filtru i Taurus działa bardzo ładnie.

73! Artur sp2qca
Reply
#76
Rafała SQ4AVS mówił mi o jakieś sondzie z tranzystora j310, i podał mi nazwę, jak ale nie zapamiętałem. (trudna nazwa)
Wiem że NWT 7 wyjścia wejścia ma 50 om. Aby pomiar był możliwie dokładny należy zrobić dopasowanie. Oczywiście taki pomiar wystarczy. Jak dotrze do mnie NWT7. To umieszczę zdjęcia filtra
Reply
#77
Witam.

Mam pewne zapytanie do kolegów - czy byłoby zainteresowanie wykonaniem sterownika do syntezy AD9951 ale na uP z rodziny AVR? Czyli taka nieco inna wersja NWT200. Pomysł polega na tym, aby zwiększyć dokładność pomiarów z 10 bitów na 12, tak aby był to również precyzyjny miernik mocy. Poza tym, wtedy łatwo sprzęgnąć taki układ z wyświetlaczem graficznym LCD - wyniki bez komputera. Oczywiście całość pracowałaby nadal z oprogramowaniem WinNWT4.

Bartłomiej,
SQ8NVF
Reply
#78
Kolego SQ8NVF, zawsze będzie zainteresowanie ulepszoną wersją urządzenia, szczególnie jeśli powstanie u nas na forum w wersji możliwej do powielenia przez innych kolegów. Niestety z Twojego postu nie wynika precyzyjnie Huh czy sam chcesz zaprojektować nowego NWT_SP Angel czy to jest tylko pomysł i szukasz konstruktora do jego realizacji Smile ?
Reply
#79
To pytanie było z rodzaju 'sondażowych' Wink Nad takim analizatorem już pracuję, także zarazem jestem pomysłodawcą i realizatorem.
Reply
#80
Moim zdaniem powiększanie rozdzielczości nie jest potrzebne. I tak pomiar bez kalibracji ad8307 to jakieś +/- 0,5dB dokładności, więc zwiększanie liczby miejsc po przecinku jest wirtualnym zabiegiem z punktu widzenia dokładności.

Ale LCD zewnętrzny - super sprawa Smile

73! Artur sp2qca
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)