Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK DSP
Cześć Robert,
Nie ma wątpliwości indukcyjności na obu rdzeniach powinny być takie same lub chociaż zbliżone, co można zrobić:
1. Zakupione reklamować, ale to dużo zachodu, a na bazie własnych rdzeni nawinąć własne;
2. Rozwinąć je, sprawdzić po ile mają zwojów, jeśli jest różnica skorygować i ponownie pomierzyć, jeśli dalej będzie różnica wiadomo, że rdzenie są złożone z różnych rdzeni.

Ja nie robiłem pomiarów zakupionych w DW_Radio dławików, wizualnie wyglądały tak samo, ale przy okazji rozlutuję je i pomierzę.

73
Roman


(10-08-2019, 6:40)SQ1PSB napisał(a): Witaj Romanie.
Dzięki za odpowiedź. Zbieram pomału brakujące elementy (si570-już dotarło), rdzenie do vfo, kondensatory....Jak obsadzę to, co potrzebne do chociażby pierwszego odsłuchu, to wszystko stanie się jasne. Nie mniej jednak , jak by nie myśleć, to moje cewki różnią się od siebie chociażby indukcyjnością. Jedna od drugiej około dwukrotnie. Ale widziałem również gdzieś w temacie przetwornice wykonane na rdzeniach okrągłych, jak np. w zasilaczach impulsowych różnej maści, tak że chyba nie ma co się nakręcać i po prostu składać i iść dalej. Inaczej będzie tylko pisanina, a efektów praktycznych NULL Smile.
Vy 73. Robert.

Najmocniej przepraszam za babola orto i za zwrócenie uwagi. spałem chyba jeszcze (:. Poprawione. Przy okazji zauważyłem, ze więcej osób czyta, ale mało pisze Smile.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
HUSAREK DSP - przez SP5BMP - 30-08-2016, 20:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości