Koleżankom i Kolegom Radioamatorom, Krótkofalowcom,
Konstruktorom i Waszym Rodzinom – w tych trudnych czasach –
po dotkliwej awarii naszego forum
Pogodnego czasu po Bożym Narodzeniu,
Dosiego Nowego Roku
oraz Radosnych Trzech Króli

Życzy Zespół Home Made

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Szanowni Koledzy,

Nic bardziej nie mobilizuje do eksperymentu jak poprzedzająca gorąca dyskusja.

Nie jestem dobry w teorii, bo onegdaj zatrzymałem się w swojej fizyczno/matematycznej edukacji tylko na liczbach urojonych, a może mi się tylko roi, że je kiedykolwiek znałem Smile . W końcu było to ponad pół wieku temu..

Pomijając powyższy osobisty wątek zastanawia mnie jedno, po co Koledzy z Rosji czy z GB budują przestrajane kwarcowe filtry skoro one są takie niedoskonałe..?

Myślę, że najlepszym wyjściem byłoby pójście za radą Kolegi Piotra sugerującego Kolegom rozpoczęcie prób z czyszczącymi filtrami. Może się znajdą jacyś chętni...?

Inna sprawa dotyczy zastosowania 2 takich samych filtrów, np. PP9 lub PM 9,0 (?) . Jak Kolega Henryk wcześniej wspominał, trzeba by znaleźć parę filtrów, które miałyby dokładnie takie takie same środkowe częstotliwości . Inaczej nasze radio będzie obcinać jakieś akustyczne "f". Osobiście nie mam bladego pojęcia o tym jak bardzo PP9 mogą się w tym zakresie różnić. Dodatkowo może być spory problem ze zdobyciem kolejnych filtrów.

Pozdrawiam wszystkich
Jerzy SP5RZM
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - przez bolanren - 12-01-2015, 23:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości