Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anteny na początek
#23
Sadowski, poniżej link do pięknej antenki (z postu otwierającego ten dział) a do tego doskonałe zastosowanie dla masztów teleskopowych wystawianych na Allegro. (aby wystawić toto ponad drzewa)
http://www.ve7ca.net/AntLPD.htm

A na poważnie, piszesz o antenie "na początek" i na wypady (i na 80/40/20m)
Więc co przy tych założeniach może być prostszego (i lepszego) od rezonansowej anteny drutowej ? (i jakie inne anteny razem z pozostałym sprzętem schowasz na wycieczkę do plecaka ?)
A jeżeli chodzi o działkę (tą 30x30m) to proponuję cztery maszty w narożach i pełnowymiarową kwadratową deltę dookoła Wink
(na takiej parceli dobór i rozwieszenie anten to raczej kwestia estetyki i pozwoleństwa "rodzinki" niż trudność techniczna)

Druga propozycja, która jednak wymagałaby montażu masztu na domu lub gdzieś bliżej środka działki.
http://sp-qrp.pl/modules.php?name=News&f...=0&sid=122
Mam na myśli piramidę drutową wg "Amatorskich anten..." i podobne anteny o różnym i przełączalnym przebiegu poszczególnych przewodów anteny.

Pozdrawiam
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Anteny na początek - przez Sadowski25 - 03-09-2010, 17:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości