Koleżankom i Kolegom Radioamatorom, Krótkofalowcom,
Konstruktorom i Waszym Rodzinom – w tych trudnych czasach –
po dotkliwej awarii naszego forum
Pogodnego czasu po Bożym Narodzeniu,
Dosiego Nowego Roku
oraz Radosnych Trzech Króli

Życzy Zespół Home Made

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TRX QRP CW
#3
Nie musi być pięknej obudowy :-)

Powstał niedawno fajny projekt OneWatter, niestety ściąganie go z USA mija się z celem, dlatego twierdzę że szkoda że na naszym podwórku takowych nie ma.

http://www.kitsandparts.com/1watter.php

Kit kosztuje 44$ ~180PLN (przy średnim kursie z ostatnich lat powiedzmy że 150PLN to optimum) .... czy to dużo ... myślę że jeśli ktoś dostanie wszystko w jednym pudełku i dzięki temu nie będzie musiał latać tu i tam to w sam raz.

EK1A to 149$ - przy obecnym mocno niekorzystnym kursie dolca to ~590zł, ale tu masz 3 pasmowego qrpiaka z syntezą w alu obudowie.

No i ponownie - czy to dużo .... hmmm raczej nie ... (ok. 500PLN pewnie było by optimum) jeśli wszystko trafia do Ciebie na biurko i musisz jedynie poświecić czas na złożenie (tu w dodatku wszystko co w SMD jest już wlutowane)

Projekty bazują na nieśmiertelnej 602-ce i nie są zbyt innowacyjne. Po prostu brakuje takowych projektów z naszego podwórka. Ot z tego powodu podpytuję, gdyż może źle szukam i o takowych projektach po prostu nie wiem.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
TRX QRP CW - przez SP7Q - 03-01-2016, 12:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości