Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PA Catalina Rdzenie
#7
rdzenie zasilaczy komputerowych są podobne do F 2001 żeby były F1001 to tak takie mam użyte do swojej końcówki na 2x2kt930B/250W mocy doprowadzonej.Rdzenie z zasilaczy komputerowych nie polecam są dobre z przewodów łączących monitor z karta graficzna -opis i zdjęcia na HM przy opisie wzmacniaczy tranzystorowych mocy.
Korzystniejsze by były rdzenie F801 ? dokładnie nie pamiętam bo ok 30 lat minęło jak bawiliśmy sie pomiarami tych rdzeni jak pracowałem w ZURAD ....jeden zwój na na 2 tulejach ferrytowych jak ma ok 10uH to taki rdzeń będzie pracował.
Pisze o rdzeniach POlferu teraz niedostępne trzeba szukać o podobnych właściwościach magnetycznych zachodnich.
Wzmacniacz pracuje wyśmienicie moc wcz od 120 W do 80 W na 28MhZ na sztucznym obciążeniu.
Przy próbach z rdzeniami z zasilaczy przy tej mocy potrafiły sie rozlecieć w kawałki (nasycenie) dobrze ze bezpiecznik elektroniczny w zasilaczu działał poprawnie więc tranzystorów do tej pory nie ubiłem. Bardzo duży rozrzut indukcyjności dla każdego rdzenia z zasilaczy komputerowych.
73!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
PA Catalina Rdzenie - przez SQ3PJV - 08-05-2014, 9:11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości