Koleżankom i Kolegom Radioamatorom, Krótkofalowcom,
Konstruktorom i Waszym Rodzinom – w tych trudnych czasach –
po dotkliwej awarii naszego forum
Pogodnego czasu po Bożym Narodzeniu,
Dosiego Nowego Roku
oraz Radosnych Trzech Króli

Życzy Zespół Home Made

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skale częstotliwości
#8
Ciekaw jestem ile prądu pobierają poszczególne skale - to jest przy pracy QRP z akumulatora bardzo ważne. Warto pomierzyć i podać tu przy okazji.

Dobra skala powinna mieć trzy przełączane pośrednie częstotliwości: dla LSB, USB i CW oraz jednocześnie możliwość dodawania i odejmowania pośredniej.
Jeszcze lepszym rozwiązaniem zamiast przełączania pośrednich jest dodatkowy pomiar częstotliwości generatora BFO.
W przypadku podwójnej przemiany w TRXie szczytem osiągnięcia byłaby możliwość pomiaru wszystkich trzech heterodyn i dowolnej konfiguracji sumowania wyniku. Swego czasu gdy nie było jeszcze DDSów używałem takich skal, jedna z nich miała dorobiony system głosowego informowania o częstotliwości i była przeznaczona dla osoby niewidomej.
Henryk SP2JQR
pzdr
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Skale częstotliwości - przez TG50 - 29-04-2010, 0:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości