Koleżankom i Kolegom Radioamatorom, Krótkofalowcom,
Konstruktorom i Waszym Rodzinom – w tych trudnych czasach –
po dotkliwej awarii naszego forum
Pogodnego czasu po Bożym Narodzeniu,
Dosiego Nowego Roku
oraz Radosnych Trzech Króli

Życzy Zespół Home Made

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BAOFENG UV-3R MARK II – Programowanie
#1
Czy ktoś z Kolegów ma przetestowane połączenie UV-3R z PC przez USB? Big Grin
Odpowiedz
#2
Do tego semi radiotelefonu otrzymałem kabel oznaczony jako "usb-02 cable programming" i płytkę ze sterownikami. Próbowałem zainstalować na dwóch laptopach z win7 i nie przyniosło skutku. Jak dowołam się do Kolegi, który sprzedaje te przewody, dam znać co i jak Smile
Z pozdrowieniami,
Łukasz SQ4RNF
Odpowiedz
#3
Programowałem przerobionym przewodem od Wouxunga na Win7. Oprogramowanie UV3R 1.09.

Tu masz programator Krzyśka SQ6ADE:
[Obrazek: 22_1309595295.jpg]
Cytat:Domowej roboty - działa bezbłędnie na RS232 i na USB adapter (testowane przejściówką z czipsetem Prolific)
Wymaga zasilania 5V ale można próbować zasilać z portu RS232.
73! Zbyszek
Odpowiedz
#4
    Dziękuję za szybką odpowiedz. Podobny schemat znalazłem w necie i jego działanie jest potwierdzone przez kolegów na forum SP7PKI, ale potrzebuję USB (zdjęcie) może przerobić jakiś kabel od komórki? Co do win 7 (64) to będzie ciężko może za 6 miesięcy brak sterowników w necie. Zobaczymy co Ci odpowie kolega co sprzedaje te przewody? Huh


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#5
Jak masz kabel od komóry z wyjściem o poziomach logicznych 3V to łączysz odpowiednio TXD i RXD. Jak wyjście jest w logice o poziomie 5V to trza dać diodkę jak na wspomianym schemacie (dla bezpieczeństwa).
tylko na FM UKF -> Just True Sound Hi-Fi Smile
Odpowiedz
#6
Wink 
Witam!
Dziękuję za pomoc. Kupiłem moduł IF USB UART TTL Konwenter przejściówka PL-2303, pobrałem program UV3R 1.07 software 2011-2013 połączyłem i działa. Jedyny problem w długości połączenia nie może być dłuższe niż 20 cm. Jeżeli jest dłuższe to komunikacja z radiem szwankuje. Pracuje pod systemem Windows2000, Windows XP. W załączeniu zdjęcia.


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości