02-06-2026, 16:35
03-06-2026, 7:56
Ja miałem do tego szkicu inny wyświetlacz OLED 0,9 cala, nie jestem pewny czy ten co użyłeś będzie dobrze wyświetlał.
Być może trzeba by zmienić format danych w programie.
W wersji miniBLU ograniczyłem w programie ilość pasm tylko do jednego - 40m i włączyłem revers VFO z BFO by zamieniać programowo sygnały clk0/clk1 przy RX/TX.
[attachment=16386]
Być może trzeba by zmienić format danych w programie.
W wersji miniBLU ograniczyłem w programie ilość pasm tylko do jednego - 40m i włączyłem revers VFO z BFO by zamieniać programowo sygnały clk0/clk1 przy RX/TX.
[attachment=16386]
03-06-2026, 13:44
Ok.
To jest wersja pcb testowa.Taką mam na teraz.
Mam 4moduły Arduino Nano.Tylko dwa dały się zaprogramować.
Jeden Atmega 328P a drugi z old Bootloader-em .
Docelowo potrzebuję TRx na 28MHz.Mam trzy transvertery na 2m z różnymi mieszaczami.
Wszystkie są z generatorami 116MHz
Na razie przebadam to co mi się uda uruchomić,czyli to co jest opisane w Mini Blu.
To jest wersja pcb testowa.Taką mam na teraz.
Mam 4moduły Arduino Nano.Tylko dwa dały się zaprogramować.
Jeden Atmega 328P a drugi z old Bootloader-em .
Docelowo potrzebuję TRx na 28MHz.Mam trzy transvertery na 2m z różnymi mieszaczami.
Wszystkie są z generatorami 116MHz
Na razie przebadam to co mi się uda uruchomić,czyli to co jest opisane w Mini Blu.
05-06-2026, 13:56
[attachment=16387]
Pierwsze wczytanie
[attachment=16388]
odczytana częstotliwość (przypadkowa)
I na tym koniec.Przycisk nie działa,
Encoder nie działa.
Może jakaś podpowiedź.
Pierwsze wczytanie
[attachment=16388]
odczytana częstotliwość (przypadkowa)
I na tym koniec.Przycisk nie działa,
Encoder nie działa.
Może jakaś podpowiedź.
05-06-2026, 20:46
Pierwsza podpowiedź taka: czy podciągałeś wejścia pin na którym jest przycisk i enkoder do plusa 3V3 przez rezystory 4k7 - 10k?
Spróbuj podciągnąć i sprawdź czy zadziała. Zmień enkoder na inny,... ale przyciski powinny dać efekt.
Sprawdź dokładnie piny na które jesteś wpięty czy zgadzają się z opisem w programie - podłączenia wspólne dla wszystkich projektów oraz szczególne dla wybranego projektu (np SP9).
Spróbuj podciągnąć i sprawdź czy zadziała. Zmień enkoder na inny,... ale przyciski powinny dać efekt.
Sprawdź dokładnie piny na które jesteś wpięty czy zgadzają się z opisem w programie - podłączenia wspólne dla wszystkich projektów oraz szczególne dla wybranego projektu (np SP9).
08-06-2026, 18:44
Piotr. Na wyjściu D2 i D3 był stan 0V. Dwa rezystory 10k do plusa załatwiły sprawę.Enkoder działa.
Czy w tym vfo można zmienić krok strojenia.
Przycisk A0 wybiera funkcję od V0 do V5, a A2 CW lub TUNE.
Po wybraniu CW ekran się zawiesza i nic nie działa
Czy w tym vfo można zmienić krok strojenia.
Przycisk A0 wybiera funkcję od V0 do V5, a A2 CW lub TUNE.
Po wybraniu CW ekran się zawiesza i nic nie działa
08-06-2026, 20:03
Cieszę się Andrzeju że już zaczyna coś działać. Zanim udało mi się uruchomić ten program to wymieniłem kilka maili z Pulem VK3HN.
Program jest mało przejrzysty bo zawiera wiele wersji do wyboru i jakakolwiek zmiana w nim powoduje problemy.
Musiałem znaleźć co miałem jeszcze w komputerze z tego projektu. Idziemy szybko z kolejnymi do przodu, a pamięć w tym wieku ulotna.
Po pierwsze muszę wiedzieć co wgrywasz (jaką wersję), by cokolwiek podpowiedzieć.
Po drugie musimy zacząć od początku. Wgraj wpierw do Arduino Nano programik do inicjalizacji pamięci EEPROM - w załączeniu (SP_VFO_INITIALISER).
Dopiero po wgraniu tego programu wgraj właściwy program syntezy.
W załączeniu przesyłam "surowy" program przed wyborem mojej wersji, byś miał wsad pierwotny.
Załączam też rysunki połączeń pinów które ja miałem zdefiniowane w wersji programu SP9.
Krok VFO jest na pinie D12, który podłączam do przycisku na enkoderze, kroki są zdefiniowane w programie inicjalizującym EEPROM.
Jeśli będziesz miał nadal problem to chyba musimy skontaktować się bezpośrednio - będzie szybciej jak omówimy na telefon.
Napisz na prv.
Program jest mało przejrzysty bo zawiera wiele wersji do wyboru i jakakolwiek zmiana w nim powoduje problemy.
Musiałem znaleźć co miałem jeszcze w komputerze z tego projektu. Idziemy szybko z kolejnymi do przodu, a pamięć w tym wieku ulotna.
Po pierwsze muszę wiedzieć co wgrywasz (jaką wersję), by cokolwiek podpowiedzieć.
Po drugie musimy zacząć od początku. Wgraj wpierw do Arduino Nano programik do inicjalizacji pamięci EEPROM - w załączeniu (SP_VFO_INITIALISER).
Dopiero po wgraniu tego programu wgraj właściwy program syntezy.
W załączeniu przesyłam "surowy" program przed wyborem mojej wersji, byś miał wsad pierwotny.
Załączam też rysunki połączeń pinów które ja miałem zdefiniowane w wersji programu SP9.
Krok VFO jest na pinie D12, który podłączam do przycisku na enkoderze, kroki są zdefiniowane w programie inicjalizującym EEPROM.
Jeśli będziesz miał nadal problem to chyba musimy skontaktować się bezpośrednio - będzie szybciej jak omówimy na telefon.
Napisz na prv.