Forum HomeMade

Pełna wersja: HUSAREK DSP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pojawiło się światełko w tunelu. Okazało się, że miałem zwarte nóżki 11 z 12 PCF-a na płytce BPF. Możliwe, że go jednak uwaliłem już w momencie pierwszego uruchomienia płytki BPF. Na razie czekam na dostawę drugiego scalaka - mam nadzieję, że po wymianie przekaźniki ruszą.
Do uruchomienia pozostały moduły BPF oraz PA. Pierwsze podejście do wykonania obudowy.
[attachment=10048][attachment=10049]

Witam

Dostałem wiele pytań odnośnie fabrycznych płytek do 10 pasmowych filtrów (BPF iLPF).
Niestety nie handluję płytkami i nie planuję zamówienia PCB w płytkarni.

Poniżej zamieszczam gerbery do płytek filtrów wykonane wg tego opisu.

Niektóre płytkarnie wymagają określenia ilości otworów, dla ułatwienia je podam: BPF - 392, LPF - 306.

Jeśli któryś z kolegów jest chętny na zrobienie zamówienia zbiorowego, to teraz jest to możliwe. Smile


[attachment=10065]

[attachment=10066]


Pozdrawiam i życzę sukcesów w uruchamianiu Husarka DSP

Maciek
-=-
Jeśli nikt inny się nie zgłosi to mogę zamówić.
Jeśli jest ku temu zgoda autora.
Jakość wykonania płytek - doskonała.

Nie wiem jak z dostępnością płytek do reszty radia, jeśli inni wykonawcy także by wyrazili zgodę, mogę porobić komplety.
Witam - może reszta wykonawców płytek do Husarka wyrazi zgodę na wykonanie płytek potrzebnych do budowy -można by zamówić płytki tutaj - http://www.allpcb.com/ dobra jakość i nie liczą otworów do kosztów zamawialiśmy takie pcb

[attachment=10067]
[attachment=10068]
[attachment=10071]
[attachment=10070]

za 5 kompletów zapłaciłem 220zł plus Vat na cle czas realizacji 7dni
pozdrawiam Jacek.

P.S. mam nadzieję że Administrator nie uzna tego postu jako reklamy firmy produkującej płytki.
W nawiązaniu do tematu brumu (post #232) po podłączeniu VFO do płytki RF, problem został rozwiązany. Pomogło podwieszenie niewykorzystanych wejść UKŁADU 74AC175: D2 (wyprowadzenie 12) i D3 (wyprowadzenie 13) poprzez rezystor 1,2K do masy. U mnie zjawisko występowało na dwóch układach różnych producentów.
Aktualnie VFO na płytce z DW, SI570 LVDS bez WB4030, przykręcone na dystansach do płytki. Stuki występują od 14 Mhz w górę (test przeprowadzony wg. wskazówek Janusza SP5BMP) co zupełnie nie jest słyszalne podczas normalnej eksploatacji z anteną.
Wytłumienie drugiej wstęgi - bezproblemowe, z doskonałym skutkiem.
Weekend pozwolił mi poświęcić kilka godzin na osłuchanie się z radiem i nadal jestem zachwycony Wink

Vy 73 Piotr

Okazało się, że nie tylko ja walczyłem z problemem brumu/wzbudzenia.
Doprecyzowałem, że chodzi o dzielnik /4. Panowie, piszcie o problemach tutaj, a nie na pw. Będzie więcej informacj dla pozostałych.
Koledzy czy płytki PCB które są na początku w tym wątku zawierają jakieś błędy?
Chciałem zamówić dla Siebie i lokalnych kolegów kilka kompletów, ale chciałbym by były pozbawione błędów.
Poprawię ewentualne błędy i puszczę do produkcji.
Zawierają.
http://sp-hm.pl/thread-2745-post-31032.html#pid31032
i jeden z ostatnich błędów (AC175) noga 12 i 13 do masy 1k2 ( do potwierdzenia )

Pozdrawiam
G
W układzie 74AC175, nogi 12 i 13 należy podłączyć do linii zasilającej +5V biegnącej pod układem. Uzasadnienie tej korekty znajduje się we wpisie SP5FCS #569 dla HUSARKA,
Stefan
http://ep.com.pl/files/1846.pdf - tutaj w teście nr2 jest wszystko ładnie wyjaśnione, jak również w dalszej części jest opisane dlaczego i jakie rezystory.

73 Piotr