Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOS-FETy dwubramkowe, - potrzebuję.
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #1
MOS-FETy dwubramkowe, - potrzebuję.
Koledzy! Mam do naprawienia mój ulubiony odbiornik Drake SPR4. Jestem w trakcie jego modernizacji. No i jak to zwykle bywa zabrakło mi kilku tranzystorów dwubramkowych. Potrzebuje cztery sztuki typu MFE 3007 lub SFC 4982. Okazało się ze radio dostało "strzał" z nadajnika 0,5 kW przy czym ktoś "nagrzebał" w ARW i przy okazji wyłączył je dokumentnie. No i teraz mam problem. Spalił się tranzystor wejściowy oraz tranzystor w mieszaczu heterodyny kwarcowej z VFO. Okazuje się że innego typu tranzystory nie pracują w tym układzie. Sprawdziłem wszystkie elementy tej "układanki" i okazuje się że są dobre. Niestety... tranzystory dwubramkowe które mam nawet te starocie z lat 70 tych nie pasują do reszty. Na "pomiarze" oczywiście są dobre ale po włożeniu do układu ( podstawki) żaden nawet nie "miauknie", za to analogiczny tranzystor jak w oryginale podmieniony z innego miejsca pracuje jak trzeba. Mam prośbę, jeśli komuś zalegają takie w szafie lub szufladzie to bardzo bym prosił o pomoc. Dodam jeszcze że oryginalne tranzystory z tego radia miały na symbolu ( cztery cyfry) oznaczenie czerwonym mazakiem w postaci kreski. Jeśli będzie trzeba to oczywiście zapłacę rozsądną cenę. O ile nie uda się zrobić jakiejś wymiany. Serdecznie pozdrawiam i proszę o pomoc. SP3SUZ
21-04-2022 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości