Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOKIA BD34 jeszcze raz
SP8X Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 45
NOKIA BD34 jeszcze raz
İmage

1 stopień udało mi się elegancko podstroić na częstotliwości krótkofalarskie przesuwając kondensator na bazie trochę w lewo (pomarańcz) i trymerem (czerw.).
Rezultat.
İmage

Następnie trymerem na wyjściu dostroiłem na max moc wg wskazówkowej powermiarki. Uzyskałem tylko 14W czy to nie za mało jak na ten tranzystor ?
Choć z drugiej strony chyba tylko tyle potrzebują tranzystory stopnia końcowego.
Czy wynik 14W jest prawidłowy ?

Problem jest z drugim stopniem, nie mogę sobie poradzić z dostrojeniem obwodów wejściowych. Pierwotnie były nastrojone w okolicach 470MHz.
Przesunąłem kondensatory (żółte) w lewo wzdłuż lini mikropaskowej, odsunałem od bazy trochę kondensaotry (czarne) i wymieniłem kabelek dopasowujący na trochę dłuższy ale mimo wszystko zjechałem tylko do 466MHz.

İmage

Jak się zabrać za dostrajanie końcowego stopnia tego PA.

Sprawę biasu na razie pomińmy.
17-11-2018 1:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP6LTP Offline
Zbyszek

Liczba postów: 200
RE: NOKIA BD34 jeszcze raz
Roman SP6GZZ kiedyś przerabiał te wzmacniacze na 2m i 70cm. Słuchałem jego wykładu na ten temat na którymś spotkaniu i oglądałem pracujący egzemplarz. Tłumaczył on jak dobrać i obliczyć linie transformujące do danego pasma. Niestety nie robiłem notatek. Na pewno coś się znajdzie na ten temat w necie, ktoś też nagrywał ten wykład.
Napisz do niego sp6gzz@o2.pl
17-11-2018 16:11
Piotrwjw Offline

Liczba postów: 1
RE: NOKIA BD34 jeszcze raz
Może to pomoże
http://ok1mhk.blogspot.com/2016/01/uprav...ace-s.html
A jeśli już zrobione to proszę pochwalić się wynikami
09-12-2018 10:02
Odpowiedz