Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontroler syntezy PC01
SQ1GYQ Offline
Andrzej
****

Liczba postów: 393
Dołączył: 18-06-2009
Post: #21
RE: Kontroler syntezy PC01
Witam

Dosyć ciekawa idea czekam na dalsze efekty :-)

Pozdrawiam

Andrzej
16-08-2017 19:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 478
Dołączył: 20-09-2009
Post: #22
RE: Kontroler syntezy PC01
Witam!
Szykuję z wolna dokumentację do kontrolera. Można wersję "prawie skończoną" obejrzeć pod adresem:

dokumentacja PC01 - draft

Tu chciałbym zwrócić uwagę, że kontroler może być skonfigurowany do pracy z pośrednią indywidualnie dla każdego użytego pasma.
W zasadzie mogą wystąpić 4 przypadki wzajemnej relacji pośredniej i heterodyny dla każdego z pasm z osobna opisane w procedurach setup jako ON+, ON-+ i ON--

İmage

Przypadek ON+ obejmuje dwa najprostsze przypadki kiedy sygnał wyjściowy jest sumą pośredniej i heterodyny, niezależnie od tego, która z częstotliwości jest większa. Przy takim założeniu wstęga pośredniej (kolor zielony) nie ulega w sygnale wyjściowym z mieszacza (kolor czerwony) odwróceniu a rosnąca heterodyna to również rosnąca częstotliwość wyjściowa.

Przypadek ON-+ zakłada, że od sygnału pośredniej odejmuje się w mieszaczu sygnał heterodyny i wynik mieszania leży poniżej sygnału pośredniej. W tym przypadku również nie ulega odwróceniu wstęga ale rosnacej heterodynie odpowiada malejąca częstotliwość na wyjściu mieszacza. Trzeba to więc uwzględnić podczas przestrajania.

Przypadek ON-- zakłada, że również sygnał wyjściowy jest różnicą częstotliwości ale tym razem heterodyna znajduje się wyżej niż pośrednia. Tu ze wzrostenm częstotliwości hetrodyny wzrasta częstotliwośc sygnału z mieszacza ale następuje odwrócenie wstegi.

Postanowiłem, przy okazji opisu PC01 przypomnieć te zasady, tym bardziej, że na ostatnim spotkaniu w Burzeninie padło takie pytanie od jednego z kolegów i mam nadzieję, że odpowiedziałem wtedy prawidłowo a i teraz się nie mylę :-(

Do skończenia dokumentacji potrzebny jest jeszcze opis sygnalizacji na wyjściu kontrolera ale mam nadzieję, ze i to wkrótce uzupełnię.
L.J.
20-09-2017 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości