Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radiostacja przez internet
SQ8NZD Offline
Adrian
*****

Liczba postów: 815
Dołączył: 11-02-2011
Post: #1
Radiostacja przez internet
Witam

Chciałbym obsługiwać swojego TS-450s przez łącze internetowe.

Posiadam tzw. "interfejs" to znaczy połączenie wyjścia z PHONES na wejście mikrofonowe i wyjście słuchawkowe podłączone do wejścia mikrofonowego w transceiverze, sterowany VOX-em. Wszystko w emisjach cyfrowych się sprawdza !
Nie ma żadnych uszkodzeń co najmniej od 2 lat.

Teraz chodzi mi oto by poprzez specjalny program wysyłać ze smartfona swój głos i by VOX w TRX-e załączał nadawanie a na słuchawkach słuchać sobie pasma.

Jak to zrobić ? Jaka aplikacja na androida (wersja 5.0.1) jest niezbędna ?
01-06-2016 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9IT Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 20
Dołączył: 10-04-2016
Post: #2
RE: Radiostacja przez internet
1. Zbieżna w 95% z tym pomysłem jest jest idea Echolink (nie musi być to integrowane z publicznym internetem). Czy ten TRX ma wsparcie? Musisz sprawdzić.
2. Tropiłem analogiczny pomysł w odniesieniu do swojego Icoma 706, rozumiem ideę, są fragmenty tego (CAT do sterowania, gniazda podające analogowy sygnał w modach cyfrowych), ale nigdzie nie ma zintegrowanego. Moja wizja była minimalnie uboższa: sterowanie ze smartdona przez TCP/IP w zasięgu wzroku/słuchu/z ogródka i jak cos ciekawego podejść do gruszki.
3. W odniesieniu do IC-706 który ma wyjmowany panel (i kabel "remotingowy") bloger pisał o wirtualnym "wydłużeniu" tego kabla przez TCP/IP. Nie wiem czy ukończył czy rzucił tylko pomysł. Ale koncepcja ciekawa do takich radyjek.
...
n. w pewnym momencie się to staje w sensie licencji stacją bezobsługową. Kiedy? tego chyba nie wie nikt.

Jacek SP9IT, do niedawna cosinus
01-06-2016 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3VZX Offline
Leszek
**

Liczba postów: 93
Dołączył: 24-10-2010
Post: #3
RE: Radiostacja przez internet
Ham Radio Deluxe (przetestowałem), ale czy jest na androida?

Pozdrawiam Leszek SP3VZX..
Mój locator JO82GL90GF http://no.nonsense.ee/qthmap/
DigiRex prosty radiowy odbiornik krótkofalowy na miarę XXI wieku z cyfrowym sterowaniem i DSP
01-06-2016 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ8NZD Offline
Adrian
*****

Liczba postów: 815
Dołączył: 11-02-2011
Post: #4
RE: Radiostacja przez internet
Znalazłem w sieci androidowy program Pocket RxTx. Niestety nie ma tam opcji połączenia z własnym sprzętem TX/RX. Można co jedynie nasłuchiwać serwerów SDR wybieranych z listy (opcja SETUP) . Jest tam co prawda przycisk PTT ale to tylko martwa opcja.

Połączenie do swojego komputra przez TCP/IP jest niemożliwe. Jakieś pomysły na obejście ?
02-06-2016 9:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości