Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PREA - odbiornik reakcyjny
SQ8NZD Offline
Adrian
*****

Liczba postów: 822
Dołączył: 11-02-2011
Post: #1
PREA - odbiornik reakcyjny
Witam

Jakie wartości cewek musi mieć ten odbiornik. Pisze, że informacji szukać w tekście..... lecz to ani po polsku, ani po angielsku.

Proszę o pomoc.


Załączone pliki Miniatury
İmage
31-05-2015 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP5MET Offline
Tomek
**

Liczba postów: 74
Dołączył: 25-02-2015
Post: #2
RE: PREA - odbiornik reakcyjny
Co ty Adrian, Portugalskiego nie znasz? Big Grin
Wrzuć teksty zawarte w spakowanym katalogu który zapewne pobrałeś wraz ze schematem do translatora google i zaczyna być strawne.
Z tego co ja zerknąłem bo się nie zagłębiałem to cewki należy obliczyć korzystając z arkusza kalkulacyjnego zawartego w folderze lub ręcznie ze wzoru.
Ta cewka oscylatora ma mieć odczep na środku i jest sugestia że można zamiast nawijać złożyć ja z równej wartości fabrycznych indukcyjności (chyba slaby pomysl) tak by miała odpowiednią wartość. Myślę że da radę eksperymentalnie dobrać to podczas składania. Osobiście nie lubię takich zabawek. Zrobiłem w życiu jeden odbiornik reakcyjny który działał kiedy chciał i starczy Dodgy
31-05-2015 15:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #3
RE: PREA - odbiornik reakcyjny
Pomoc ... powiadasz ... proszę bardzo. Po znaku korespondenta orientujesz się z jakiego kraju pochodzi i w jakim języku najczęściej pisze. Gdy wpiszesz ten znak w wyszukiwarkę odnajdziesz jego stronę. Bardzo dobra strona, napisana prostym technicznym językiem z którym automatyczny translator radzi sobie doskonale. W opisie tego odbiornika jest wszystko dokładnie opisane włącznie z załączonym arkuszem kalkulacyjnym do obliczanie cewek o które pytasz. Jeśli nie pomogłem to powiedz, poproszę moją córkę, kończy właśnie podstawówkę, w 5 klasie z na informatyce przerobili worda, a w tamtym tygodniu miała klasówkę z exela. Nie rozumiem po co te dzieciaki uczą się takich głupot, ona chce być dekoratorem wnętrz. SRI odbiegłem od tematu...
OOOppps Tomek był szybszy :-)))))

73 JERZY SQ9RFC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2015 15:32 przez SQ9RFC.)
31-05-2015 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości