Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VNA3p2 -interfejs USB
SQ8LUY Offline
michal
**

Liczba postów: 77
Dołączył: 01-07-2009
Post: #1
Question VNA3p2 -interfejs USB
Dobry wieczór

Przypomniałem sobie wczoraj o starym, dawno nie używanym VNA3p2 (od Jarka SP3SWJ) leżącym w szafie.

Niestety komputer z portem rs232 już nie działa.
Jak podejść do interfejsu USB?
Czy ten interfejs da sobie radę?
schemat RS232-USB

...czy może od razu lepiej kombinować z interfejsem który dawno temu zaprojektował Jarek?

Będę wdzięczny za uwagi od posiadaczy vna3p2!

m.
18-04-2015 21:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ8MHI Offline
 
*

Liczba postów: 39
Dołączył: 15-09-2010
Post: #2
RE: VNA3p2 -interfejs USB
Zauważ, że db9 w 3p2 to nie jest rs232, ani pod względem wyprowadzeń ani protokołu - standardowe konwerterki nie będą działać. W środku musi być procesorek, który przetłumaczy transmisję szeregową na to dziwne złącze. Kiedyś popełniłem takie coś na podstawie Jarkowego schematu z dołożonym FTDI od strony USB. Działa bez zastrzeżeń - jeśli chcesz to po weekendzie poszukam projektu w eaglu.
İmage
19-04-2015 11:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ8LUY Offline
michal
**

Liczba postów: 77
Dołączył: 01-07-2009
Post: #3
RE: VNA3p2 -interfejs USB
(19-04-2015 11:19)SQ8MHI napisał(a):  Zauważ, że db9 w 3p2 to nie jest rs232, ani pod względem wyprowadzeń ani protokołu - standardowe konwerterki nie będą działać. W środku musi być procesorek, który przetłumaczy transmisję szeregową na to dziwne złącze. Kiedyś popełniłem takie coś na podstawie Jarkowego schematu z dołożonym FTDI od strony USB. Działa bez zastrzeżeń - jeśli chcesz to po weekendzie poszukam projektu w eaglu.

Cześć

Dziękuję za tą uwagę!
Jeśli udałoby Ci się znaleźć projekt układu, to byłoby bardzo pomocne!


m.
20-04-2015 11:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ8MHI Offline
 
*

Liczba postów: 39
Dołączył: 15-09-2010
Post: #4
RE: VNA3p2 -interfejs USB
Proszę bardzo Smile
U mnie wsadziłem to w obudowę Z-75. Gniazdo db9 jest trochę za szerokie, żeby zmieścić się pomiędzy słupkami do przykręcania pokrywy, więc musiałem zrobić trochę rzeźby. Trzeba pamiętać, że potrzebujemy wykorzystać wszystkie 10 (!) linii db9 - ekran przewodu robi za minus zasilania. Dlatego gniazdo musi mieć metalowy kołnierz podłączony do masy.
Pierwotnie chciałem całość zrobić jako smd, ale w szufladzie znalazłem tylko atmegę DIL, więc jest częściowo hihi.
İmage
.zip  vna_if.zip (Rozmiar: 99.25 KB / Pobrań: 672)
20-04-2015 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości