Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ATU wg. DL5MGD
SP9EZQ Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 93
Dołączył: 18-08-2009
Post: #1
ATU wg. DL5MGD
Witam
Wykonałem ATU jak w temacie ale mam problem. Strojenie zgodnie z instrukcją, a więc na modulacji FM i mocą 5W przebiega prawidłowo. Jednak po przejściu na SSB i rozpoczęciu nadawania cały szereg diod LED wskazujących SWR od 1,3 do >3 zapala się w takt mówienia do mikrofonu. Może Koledzy mieli podobny problem?
Pozdrawiam
Stanisław
03-11-2012 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3SWJ Offline
Jarek
****

Liczba postów: 653
Dołączył: 20-03-2010
Post: #2
RE: ATU wg. DL5MGD
podejrzewam że znasz tego linka

http://sq8cbu.w.interia.pl/atu.htm

z dawnego mailowani pamiętam że krytycznym elementem jest poprawne nawinięcie mostka pomiarowego...

podpytaj go ...

-----------------------
Pozdrawiam Jarek
www.sp3swj.com
03-11-2012 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9EZQ Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 93
Dołączył: 18-08-2009
Post: #3
RE: ATU wg. DL5MGD
Witaj Jarek
Tak, znam tego linka. Pisałem na PW ale nie dostaję odpowiedzi. W czasie gdy budowałem ATU to właśnie Andrzej SQ8CBU pomagał mi (mailowo) w budowie a nawet zaprogramował mi procesor. Długo w tym temacie nie odzywałem się bo nie miałem anteny na KF a strojenie ATU na sztucznym obciążeniu przebiegało prawidłowo. Obecnie mam powieszony skrócony dipol 40/80 metrów który na paśmie 40 metrów nie wymaga dostrajania, natomiast na 80 metrach pasmo ze znośnym SWR to około 40kHz.
Atak przy okazji. Mam VNA MAX4 który wykonałem przy Twojej wydatnej pomocy. Strojenie anteny przy jego pomocy to fajna sprawa. DZIĘKUJĘ.
Stanisław
Jarek. Bardzo dzękuję za namiary na Andrzeja.
Stanisław
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2012 23:10 przez SP9EZQ.)
03-11-2012 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9EZQ Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 93
Dołączył: 18-08-2009
Post: #4
RE: ATU wg. DL5MGD
(03-11-2012 22:34)SP3SWJ napisał(a):  podejrzewam że znasz tego linka

http://sq8cbu.w.interia.pl/atu.htm

z dawnego mailowani pamiętam że krytycznym elementem jest poprawne nawinięcie mostka pomiarowego...

podpytaj go ...

Witam
Dziękuję Jarek za kontakt do Andrzeja SQ8CBU i jego cytat dotyczący kondensatora 33pF. Dostałem od Andrzeja informację o jego umiejscowieniu. Wlutowałem go równolegle do diody D3 i ATU działa prawidłowo.
Stanisław
10-11-2012 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości