Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyta czołowa
SQ5STZ Offline
Robert
**

Liczba postów: 63
Dołączył: 19-02-2009
Post: #1
Brick Płyta czołowa
Dzieńdobrywieczór Smile

'U nas na wsi' znalazłem miejsce, gdzie wykonują grawerowanie laserem. Według przekazanych informacji mogą 'skrobać' na metalu, również powlekanym, tworzywie sztucznym, skórze etc.

Tak sobie pomyślałem, że może warto rozważyć wykonanie płyt czołowych w tej technice? Tym bardziej, że budujemy sporo Piligrimów oraz TRXów w/g F6BQU.

Jest jeszcze możliwość wykonania napisów na laminatach, które mają w ofercie. Laminaty są różne, różniste włącznie z dołączoną z jednej strony taśmą samoprzylepną.

Załączyłem zdjęcia wzornika i fotkę cennika usług.

Wyraźcie swoją opinię. Może macie jakieś inne propozycje? A może u Was jest taniej?


Pozdrawiam
Robert
sp5-37-239


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage

* Moje miejsce w sieci www.sq5stz.info
11-07-2009 13:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ5OBR Offline
Adam - SK!
**

Liczba postów: 64
Dołączył: 26-06-2009
Post: #2
RE: Płyta czołowa
Mój sposób na fronty jest bardzo podobny. Otóż tworzę sobie projekt w dowolnym programie, który daje się przekonwertować na pliki wektorowe ( np. Correl Draw ) Oddaję to do firmy, która robi wizytówki na drzwi, i inne tego typu napisy. Z pracownikiem ustalam co ma być napisem a gdzie ma "przygrzać" laserem mocniej. Tak właśnie wycina mi otwory. Proszę sobie wyobrazić te możliwości !!! Dowolne kształty a szczególnie wreszcie równe otwory pod LCD !!!!. Na stronie SP3RAF, w zakładce Nowe Proteusy, na samiutkim końcu jest zdjęcie mojego radia z frontem tak właśnie wykonanym. W zasadzie do wszystkiego co zrobiłem ostatnio mam takie fronty. Może zrobić zdjęcia ? W każdym razie, wpadłem na to jak zrobiłem MCD-500 i trudno mi bylo wyobrazić sobie wycięcie zadowalającego mnie otworu pod wyświetlacz 240x180. Nie ma takiej ręki, która w aluminium zrobi to idealnie.
Dodam jeszcze, że te fronty są tanie. Np. Proteus, to wydatek rzędu 20...25PLN. Co do taśmy klejącej to ja im podziękowałem ponieważ okazało się, że dużo łatwiej jest front wypozycjonować i umocować jeśli taśmę nalepimy sobie na zasadniczą konstrukcję. A taśma to nic innego jak ta stosowana do mocowania wykładzin. Trzeba wybrać taką solidniejszą z grubszy splotem bo gwarantuje umocowanie "chropowatych" powierzchni.

73 Adam
16-07-2009 3:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2JH Offline
Waldek
**

Liczba postów: 86
Dołączył: 18-06-2009
Post: #3
RE: Płyta czołowa
Adamie jak możesz to załącz foto.Twój pomysł jest bardzo interesujący.Kiedyś dopytywałem u lokalnych wykonawców,ale nie wiedzieli jak to zrobić. Ceny które podajesz są normalne,u mnie niestety jest odwrotnie.Za skromny grawerowany opis do NWT500(foto na mojej stronie) zapłaciłem prawie 100zł!

Waldek
18-07-2009 5:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ5OBR Offline
Adam - SK!
**

Liczba postów: 64
Dołączył: 26-06-2009
Post: #4
RE: Płyta czołowa
Oczywiście, że zrobię zdjęcia tylko czekam na powrót aparatu studyjnego do firmy. Ja za napis na MCD500 zapłaciłem 32....35 PLN. Cena u ciebie to jakiś horror. Rzuć okiem na link do firmy gddzie to robię, zakładka laser grawerujący
http://www.kubicki.com.pl/ Tutaj to robię i wycinanie nie zmienia ceny, która jest liczona od poierzchni.
73 Adam
18-07-2009 6:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ5OBR Offline
Adam - SK!
**

Liczba postów: 64
Dołączył: 26-06-2009
Post: #5
RE: Płyta czołowa
Proszę bardzo, front Proteusa. Notabene jestem bardzo zadowolony z tego radia. Zamieszczę jutro zdjęcia z "obudowywania" Tajfuna ( pomysł również wyszedł ze strony SP3RAF İmage
28-07-2009 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ5OBR Offline
Adam - SK!
**

Liczba postów: 64
Dołączył: 26-06-2009
Post: #6
RE: Płyta czołowa
Jeszcze dwa obiecane fronty. Powoli pozbywam się obaw co do grafiki na tych elementach. Okazuje się, że można na dużo sobie pozwolić a nie wpływa to cenę.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage
30-07-2009 10:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ4CTK Offline
Grzegorz
***

Liczba postów: 138
Dołączył: 13-07-2009
Post: #7
RE: Płyta czołowa
Hej .
Power suply to Twój projekt czy mozesz się podzielic schematem i ewentualnym wsadem ?
Ps to prawdopodobnie 1000post na forum Big Grin
24-01-2010 22:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości