Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwa rodzaje wojskowego kabla PKL !!!
SP9IVE Offline
taki sobie chłop
*

Liczba postów: 36
Dołączył: 25-04-2011
Post: #11
RE: Dwa rodzaje wojskowego kabla PKL !!!
Ja używam starej pklki od dawna .Mieszkając do tamtego roku w bloku miałem zrobioną poziomą deltę z pojedynczego kabla ale... wąsko to chodziło .Teraz kończę pętlę na 160m ale jako klatka fi 5cm z 12 przewodów pkl. Jak rozkręcić starą pklkę - bardzo proste , ale w 2 osoby .Odmierza się żadany odcinek (po rozkręceniu wyjdzie ciut dłuższy ) ,koniec wiąże np. do drzewa i kręcimy wiertarką na lewych obrotach , ale druga osoba zapiernicza z kołkiem włożonym między żyły.Trzeba to robić na prostej i nietrawiastej powierzchni i niezbyt szybko oraz zsynchronizowanie .Później rozdzielone przewody przeciągnąć przez jakiś stały punkt np wokół drzewa (jak lina w rolce na budowie z tą różnicą że drugi koniec jest niezawiązany do niczego tylko lekko popuszczany przez 2 osobę ) .Po tym zabiegu pklka już nie skręca się tak bardzo . I należy nawijać na rolkę tak jak żyłka w wędce , nawijanie "na okrętkę wokół rolki " spowoduje że może się znowu skręcać.Co do uszkodzeń mechanicznych to przy naciągniętej pklce trafiają się pęknięcia ale na załamaniach ,wystarczy coś podłożyć np kolanko plastikowe pcv i po problemie...

Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk , a rośnie popyt na święty spokój .Szanuj szefa swego - możesz mieć gorszego... Zmieniłem i teraz muszę dopiero o robotę dbać żeby nie trafić gorzej . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć !!!!
11-09-2011 18:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Dwa rodzaje wojskowego kabla PKL !!! - SP9IVE - 11-09-2011 18:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości