Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wędka na zawody - patent balkonowy - HTH SP3SWJ
SP9MRN Offline
MAc
*****

Liczba postów: 817
Dołączył: 29-08-2009
Post: #60
RE: Wędka na zawody - patent balkonowy - HTH SP3SWJ
nawinięcie 20 m to około 5 minut. No chyba, że ktoś chce układać zwoje niezwykle precyzyjnie... tylko po co. Wtyków nie trzeba zarabiać, bo już są zarobione na kablu - w końcu jest potrzebny do każdej anteny. Trzeba przylutować gniazdo - to fakt. około minuty... dodatkowe 5 na polutowanie i zestrojenie LC. (Jeżeli ktoś - tak jak Jarek używa zewnętrznej skrzynki, to go te punkty omijają i przykręca drut anteny bezpośrednio do skrzynki.
Mocowanie wędki to (w moim przypadku) dwa uchwyty rurowe mocowane do balustrady kołkami rozporowymi (mam żelbetową balustradę).
Dwie dziury udarem i wkręcenie dwóch uchwytów - ok 2 minut.
Mocowanie gotowej anteny do uchwytów - ok 30 sekund (minuta razem z wyjściem na balkon)

Tyle jeżeli chodzi o czas.
Jeżeli chodzi o skuteczność - magloop był wielokrotnie gorszy, a w kierunkach zasłoniętych budynkiem w ogóle nie nadawał się do pracy.
I tak obie były sporo gorsze niż mój obecny invV z czubkiem na balkonie. (ramiona do latarni)

Jeżeli chodzi o Twoje wątpliwości - to banalne - masz hipotezę to ją sprawdź i przedstaw wyniki. Będziemy bogatsi o dodatkową wiedzę.

Nie do końca natomiast rozumiem problem z polaryzacją... Ale wielu rzeczy jeszcze nie wiem :-)

73
MAc

PS - czy ktoś pisał, że to jest optimum? To jest ostatnia deska ratunku...
27-05-2013 17:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wędka na zawody - patent balkonowy - HTH SP3SWJ - SP9MRN - 27-05-2013 17:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości