Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 13 Głosów - 4.62 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
SP6IFN Offline
Ryszard
****

Liczba postów: 455
Dołączył: 23-03-2010
Post: #167
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
Zdzisław, w swoim poście #163 podniosłeś problem o Zwyj wzmacniacza, taką więc odpowiedź udzieliłem w sposób jaki do tego podchodzę. Po wyjaśnieniach Adama w kolejnym poście, podstawiłem swoje dane do podanych przez niego wzorów i otrzymałem ten sam wynik. Tak więc nadal uważam moje wyliczenia za prawidłowe. Jako przykładu Zwyj użyłem akurat zbudowanego generatora, w którym wzmacniacz wyjściowy (bo taki tam jest) ma też na wejściu zapięte jakieś źródło sygnału, który to sygnał się już (lub nieznacznie) zmienia w trakcie jego przestrajania. Rafał natomiast słusznie przestrzega przed zbytnim uproszczeniem sprawy i ma rację, o czym się sam przekonałeś. Ty masz do rozwiązania inny problem, problem wpływu wejścia na wyjście wzmacniacza, lecz skoro pytasz, to ja staram się odpowiedzieć na konkretne pytanie. Problem twi w układzie budowanym przez Ciebie, być może jest on za prosty, przez co wpływ zmian na wejściu zbyt mocno zmienia wyjście. Robi się już masło maślane, więc kończę swoje wywody.
Rysio!
28-10-2011 15:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - admin - 12-02-2011, 22:04
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - SP6IFN - 28-10-2011 15:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości