Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 13 Głosów - 4.62 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
HM_DIPOL Offline
Heniek
***

Liczba postów: 172
Dołączył: 27-04-2010
Post: #41
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
Ja, tradycyjnie pozwolę nie zgodzić się ze zdaniem kolegów.
Uważam, że HUSARA może złożyć każdy kto umie czytać, zadawać pytania, lutować elementy i wykonywać najprostsze pomiary. Reszty możemy się nauczyć w trakcie budowy, w końcu wszyscy jesteśmy amatorami (kilka wyjątków), którzy wszystkiego najczęściej nauczyli się sami lub z pomocą starszych kolegów. Teraz może być podobnie, trzeba tylko trochę silnej woli i kilku doświadczonych kolegów do pomocy. Dawniej niezbędny był klub i starsi koledzy, dziś taką rolę spełnia forum.

Mój znajomy prawnik jak zaczynał składać K2 nie odróżniał rezystora od kondensatora. Przez pierwszy miesiąc uczył się lutować, czytał i zadawał pytania, bez końca, czasem miałem go dość. Miał jedną prostą zasadę "jeśli czegoś nie był pewny to tego nie robił". Składał to radio rok i zadziałało. Osiągnął sukces bo radio ma doskonałą instrukcję składania, bo bardzo chciał mieć K2 złożone własnoręcznie, bo chciał się czegoś nauczyć i miał odwagę zadawać najprostsze pytania.

Dla kogo jest to radio?
Dla każdego komu ta konstrukcja się podoba i chciałby ją mieć, dla każdego kto ma tyle wolnego czasu i determinacji aby to radio poprawnie polutować, dla każdego kto będzie chciał pytać i zdobywać podczas budowy nowe doświadczenia. Jeśli nawet pojawi się poważny problem z uruchomieniem to zawsze możemy wybrać się z wizytą do starszego kolegi o większym doświadczeniu oraz wyposażeniu warsztatowym, taką mam nadzieję.
24-02-2011 10:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - admin - 12-02-2011, 22:04
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - HM_DIPOL - 24-02-2011 10:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości