Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 13 Głosów - 4.62 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #177
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
1/ Przekaźnik w obudowie JZC-6F został wybrany ze względu na cenę (1,75zł-Wolumen), popularność (Picastar, Combo) oraz wystarczającą moc dla PA 15-20W. W tej samej obudowie jest dostępnych jest wiele modeli przekaźników o różnych mocach, jak komuś mało montuje model JQC-3FF (HF3FF) na 10A.

2/ Chętnie poznam detaliczne źródło zakupu na kondensatory w cenach niższych od HFO. Podałem firmę gdzie ja kupowałem kondensatory ze względu na wystarczająco duży asortyment, przyzwoite ceny, oraz możliwość kupowania na sztuki. Detaliczne ceny na kondensatory wysokonapięciowe NP0/CG0 w innych firmach (TME, Elfie) oscylują w przedziałach 2...6 zł/szt.

3/ Każdy zaprojektowany filtr LPF na dwóch cewkach z równoległym kondensatorem ma tłumienie dla harmonicznych lepsze niż 40dB co jest wynikiem wystarczającym w konstrukcjach amatorskich. Drugi powód to budowa samego wzmacniacza, którego konstrukcja nie jest nastawiona na maksymalną moc lecz na czystość sygnału. Wzmacniacze typu push-pull redukują poziomy parzystych harmonicznych dlatego ważniejszy jest poziom trzeciej harmonicznej.

4/ Zastosowanie trzeciego obwodu w filtrze LPF podnosi koszt i pracochłonność wykonania modułu a poprawa parametrów przy mocach 10...20W jest praktycznie niezauważalna na paśmie. Jeśli jest pomysł i wiedza na "lepsze filtry LPF" to jaki problem aby je zaprojektować, narysować i wyprodukować, nowych konstrukcji nigdy za wiele.

73 Adam
25-12-2011 18:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - admin - 12-02-2011, 22:04
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - SP5FCS - 25-12-2011 18:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości