Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie urządzenie HM na początek
SQ8GUO Offline
Waldek
**

Liczba postów: 85
Dołączył: 15-06-2011
Post: #9
RE: Jakie urządzenie HM na początek
witam,

zakupilem plytki taurusa i ostatnia Libry od Wlodka ale zeby sie za temat zabrac powaznie potrzebne sa urzadzenia pomiarowe wiec sie podepne do tematu z zapytaniem czy to co ponizej wybralem spelni moje oczekiwania teraz i w przyszlosci na bardziej zaawansowane projekty (obySmile ):

1. mostek RLC, CHY41R wg opisu ze strony:
http://www.elmer.krakow.pl/html/body_chy_41r.html
poniewaz potrzeba mierzenia obwodow LC przy taurusie o wartosci okolo 4uH to zakladam ze potrzebuje mostek ktory bedzie mi mierzyl indukcyjnosc od 1uH w gore. to samo z R i C przy tolerancji min 1% i kroku 0.1.
2. czesctosciomierz 0 FC2500:
http://www.elmer.krakow.pl/html/body_fc_2500.html
male wymiary, bardziej mobilny, zdaje sie ze pomierzy wiecej niz tylko w.cz. w trx. czulosc 50mV lub mniej. czy to wystarczy do pomiaru w.cz. w VFO, BFO, p.cz. i calego toru nadawczo odbiorczego? nie chce duzego 'kombajnu'Smile stad wybralem ten.
3. NWT 502 - z braku czasu i mozliwosci (a raczej talentuSmile zdecydowalem sie zakupic to urzadzenie niz wykonac. nic nie wiem o SMD a tym bardziej o lutowaniu procesorow za 50EUR/pewnie bym ich sporo popalilSmile/. tak czy inaczej do pomiaru filtrow, cewek i innych dobrodziejstw tego malego urzadzenia powinienem spac spokojnie, tak?
4. zwykly miernik RC, AC/DC, analog lub cyfra + sonda w.cz. na diodzie germanowej.

czy w takim razie bede w stanie pomierzyc wszystko co mi potrzeba przy budowaniu Taurusa, SP5WW, Bartka itp a takze kiedys bardziej skomplikowane projekty, tak zeby dobrac odpowiednio czesci a nie przypadkowo? czesci L, C, R, kwarcow, w.cz. tak by parametry byly lepsze niz przy 'przypadkowym' doborze czesci?

-do tego miernika czestotliwosci mysle ze potrzeba mi sonde, wiec wybralem cos takiego:
sonda oscyloskopowaPMS221 ze strony Elmer'a, 20/150MHz. czy jest to wlasciwa sonda czy tez potrzeba mi sonde logarytmiczna (niestetly nic mi to nie mowi, wiec jakakiekolwiek pojasnienie tematu bedzie mile widziane).
-do NWT nie mam pojecia co mi potrzeba, jakie sondy? czy tak jak wyzej czy jeszcze cos innego? nie chcialbym zakupic czegos co mi sie nie przyda a nie mam kogo sie zapytac w mojej okolicy.

dziekuje z gory za info na powyzsze pytania. nie chodzi mi o sugerowanie innych urzadzen itp ale czy to co sobie wybralem na podstawie 'mglistej' wiedzySmile bedzie spelniac moje oczekiwania.

73!
Waldi
16-08-2011 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jakie urządzenie HM na początek - SQ8GUO - 16-08-2011 20:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości