Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cewka na kawałku ferytu (z anteny Am)
SP7KH Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 145
Dołączył: 24-11-2010
Post: #6
RE: Cewka na kawałku ferytu (z anteny Am)
Panowie - czy ja gdzieś wspomniałem słowem że ona "cywka" ma być w jakimkolwiek odbiorniku ?
Potrzebuję zastąpić to ustrojstwo cewką powietrzną.
Pochodzi z wzmacniacza 30W w/g ON6MU .
http://users.belgacom.net/hamradio/homebrew.htm
Stanowi część dopasowania obwodu wyjściowego na 80m.
Tylko i wyłącznie na tym paśmie jest łączona w szereg z cewką powietrzną.
Ponieważ w mojej "witamince" - pasmo będzie jedno i to właśnie 80m - idiotyzmem konstrukcyjnym byłoby pozostawianie tego "ogryzka".
Potrzebuję jej idukcyjności co by o te wartość cewkę powietrzną powiększyć i bezproblemowo przeliczyć.
Od i wszystko.
A Koledzy mnie o mikro anteny podejrzewają.

I jeszcze jedna prośba również z wyżej podanym linkiem związana.
Język angielski jest mi znany głównie z słyszenia, proszę zatem Kolegów
władających tym językiem o przetłumaczenie tych poniższych fragmentów.
Próba zastosowania tłumacza "on line" jak widać dała wyniki i straszne i śmieszne - z wskazaniem na śmieszne !Big Grin.

Fragment 1
=============
Rev1.1 okt/09
In the schematic D1 was shown in reversed state, hence could not set Bias correctly: fixed
Shunt Dr2 total turns was wrongly specified. Should be 20 turns instead of 35: fixed

Tłumaczenie:
--------------
*Rev1.1* *okt*/09 W schematycznym *D1* był w przewracanym państwo (stan; państwowy), więc nie mógłby umieszczać Odchylenie prawidłowo: umocował (umocowany; ustalił; ustalony) Przetaczanie *Dr2* ogólne obroty (zmiana) źle był określany. Miał być 20 obrotami (zmiana) zamiast 35: umocował (umocowany; ustalił; ustalony)


Fragment 2
=============
Dr2: Shunt made out of a small yellow/white toroid of +/- 13mm diamter (like those often found in PC switched power spupplies etc.). It has about 2 times 25 turns of 0.8mm enameled wire. Turn 25 turns closely together till you reach half way the toroid. Then reverse direction and make another 25 turns till you reach the end. This shunt is not too critical, so a few turns more or less will not cause any problem, but do not leave any space between the turns.

Tłumaczenie:
---------------
*Dr2*: Przetaczanie wyjaśnił (wyjaśniony) małego żółtego /biały (bielić) *toroid* +/- 13 mm *diamter* (podobny do tamte często znalazł (znaleziony) w *PC* przełączył (przełączony; machnął) dostarczają energii elektrycznej *spupplies* i tak dalej.). To ma okolo 2 oblicza 25 obroty (zmiana) *0.8mm* *enameled* kabel (depeszować; telegram; druciany). Obracają 25 obraca (zmienia; obrót; zmiana) blisko razem dopóki wy sięgacie (docierać do) drogę (środek) połowy *toroid*. Potem odwrotne kierownictwo (kierunek) i wyrabiają inny 25 obracać dopóki wy sięgacie (docierać do) koniec. To przetaczanie nie jest też krytyczny, tak (więc) niewiele obroty (zmiana) mniej lub więcej będzie (wola) nie powód (powodować) wszelki kwestia (problemowy), ale nie pozostawia wszelkie miejsce między obrotami (zmiana).

Z góry dziękuję.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2011 7:40 przez SP7KH.)
08-01-2011 6:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Cewka na kawałku ferytu (z anteny Am) - SP7KH - 08-01-2011 6:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości