Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz QRP co nie tak?
SQ1PSE Offline
Adam
*

Liczba postów: 31
Dołączył: 13-11-2010
Post: #145
RE: Wzmacniacz QRP co nie tak?
Co do cewki - nie wiem czy jest zestrojona, bardzo ciężko to jest sprawdzić.
Stroiłem wg. instrukcji, a i tak różnice są niewielkie, więc wróciłem do amidona, który (możliwe, że przypadkiem) daje najlepsze wyniki.

Odwijanie i dowijanie zwojów powoduje spadek mocy.

Co ciekawe sprawność wzmacniacza jest dość duża. Różnica między "biegiem jałowym" a pracą pod wysterowaniem, to ok 1A; czyli (nie licząc prądu spoczynkowego) to z ok 12W, idzie prawie 4W. W porównaniu do pierwszej wersji jest to postęp znaczny Smile. No i jeden stopień mniej.

W tej chwili przekładam całość do obudowy i spróbuję jeszcze raz podejść do cewki. Niestety czas mam głównie jedynie w weekendy, zarówno żeby wejść na pasmo, jak i coś podziałać.

Mam jeszcze pytanie co do kondensatorów ceramicznych. Pogubiłem się.
Skoro z ceramicznych do w.cz. nadają się tylko niektóre, a mkt i inne ciężko ze stabilnością pojemności (stabilnością, czy przewidywalnością?), to jak np. dobierać kondensatory do pośredniej? Czy do filtrów wejściowych? Bo do wyjściowych się przekonałem - jest różnica między mkt i przypadkowymi ceramicznymi.

W tej chwili pracują w filtrach u mnie kondensatory ceramiczne, przypadkowe i pracują zdało by się ok (nie mierzyłem). Jak więc to jest?
22-02-2011 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Wzmacniacz QRP co nie tak? - SQ1PSE - 30-12-2010, 16:17
RE: Wzmacniacz QRP co nie tak? - TJOW - 25-01-2011, 22:18
RE: Wzmacniacz QRP co nie tak? - SQ1PSE - 22-02-2011 14:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości