Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz QRP co nie tak?
SP1NV Offline
Mietek
**

Liczba postów: 91
Dołączył: 26-07-2009
Post: #109
RE: Wzmacniacz QRP co nie tak?
Kolego Henryku nie obrażaj się jednak to ty sam napisałeś na samym początku w stosunku do pierwszej dyskutowanej wersji tego wzmacniacza, że brak rezystora w emiterze tranzystora to błąd a tu mamy w twojej konstrukcji pierwszy stopień niemal identyczny to jeszcze brak tego rezystora . Dałeś nieco mniejszy prąd spoczynkowy przy większym sprzężeniu ja niczego nie chce od ciebie poza prostą i wyczerpującą odpowiedzią. Po drugie jakbym dysponował konstrukcją własną prostą to już bym ją dawno tu pokazał. Modyfikowane to jednak należy zapytać autora . "Bawię" się w radio gdzieś od 1974 r wykonywałem jako młody chłopak wiele konstrukcji z informatora biuletynu podglądałem schematy fabryczne sporo czasu spędzałem nad układami które często się sypały były nie stabilne bo opis był lakoniczny i nie zawierał pełnej informacji . Tym razem to nie odpuszczę ani na krok aby twórca dokładnie się nie wytłumaczył co dlaczego skoro jest okazja.
Kolego Adamie wzbudza ci się układ na Bd135 ustaw na kolektorze dokładnie połowę napięcia zasilania przy pomocy rezystora k-b dodatkowy kondensator równolegle do rezystora może poprawić stabilność stopnia zacznij od kilku piko.
25-01-2011 0:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Wzmacniacz QRP co nie tak? - SQ1PSE - 30-12-2010, 16:17
RE: Wzmacniacz QRP co nie tak? - SP1NV - 25-01-2011 0:30
RE: Wzmacniacz QRP co nie tak? - TJOW - 25-01-2011, 22:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości