Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz QRP co nie tak?
SP1NV Offline
Mietek
**

Liczba postów: 91
Dołączył: 26-07-2009
Post: #21
RE: Wzmacniacz QRP co nie tak?
Tak na szybko uruchomiłem wzmacniacz zamieszczony 2 posty wyżej z czystej ciekawości bez żadnych zmian. Jako zasilacza użyłem zasilacz od lapka 19V. Stwierdzam że bez żadnych zmian wzmacniacz zadziałał emisją cw oddając około 10w . Żadnych problemów na razie nie obserwuje dotykanie palcem do obudowy tranzystora mocy wprowadza zniekształcenia ale po puszczeniu znikają wzmacniacz ma sporo harmonicznych. Dodam że jako radiator użyłem z zasilacza od PC blachy aluminiowe. Dodanie rezystora do BD135 wprowadziło większą podatność na wzbudzenie. Tyle na razie bo uruchomiłem ten układ w expresowym tempie. Zresztą na jutro jak mi starczy czasu dokonam kilku poprawek i zobaczymy jak to wyjdzie. Kondensator na potencjometrze wstawiony około 22n spowodował znaczny zanik harmonicznych jednocześnie musiałem zwiększyć moc rezystora 100 om na 1w. -Złącze bramka źródło nie stanowi zbyt dużego obciążenia dla wcz w tym układzie dodanie kondensatora spowodowało poprawę stabilności pracy drugiego stopnia jednak moc końcówki spada a więc dodanie tego kondensatora jest zbędne gdyż z kondensatorem sprzęgającym tworzy filtr górno przepustowy . Obciążeniem dla t bd135 jest kondensator 680p i rezystor 330 omów i nie ma potrzeby dodawania kondensatora na suwaka potencjometru ja bym wprowadził tylko ujemne sprzężenie zwrotne i dodał polaryzacje na Bs135 wykorzystując stabilizator 7805 i ok .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2011 18:48 przez SP1NV.)
02-01-2011 18:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Wzmacniacz QRP co nie tak? - SQ1PSE - 30-12-2010, 16:17
RE: Wzmacniacz QRP co nie tak? - SP1NV - 02-01-2011 18:30
RE: Wzmacniacz QRP co nie tak? - TJOW - 25-01-2011, 22:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości