Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatyczna Regulacja Wzmocnienia
SQ4AVS Offline
Rafał
*****

Liczba postów: 1,362
Dołączył: 29-01-2010
Post: #85
RE: Automatyczna Regulacja Wzmocnienia
Z ne602 to przyznam się szczerze nie pamiętałem ze względu na parametry dynamicznie go nie stosuje choć po filtrze kwarcowym to już nie tak krytyczne. Z regulacją po m.cz. i jej zakresem to z ne570 nie ma problemów z zniekształceniami jak z fet-em, zreszto wystarczy przejrzeć posty Henryka SP2JQR, można też dać część regulacji po m.cz. a dla wyższych sygnałów dodatkowo objąć w.cz. -ad,602, 603 sprawdzą się bardzo dobrze -1 kostka starczy. Mam sporo wątpliwości co do oryginalności i parametrów ad603 za 1 usd. Nie ma raczej co się oszukiwać na 99 procent podróba tak jak ad8307 poniżej 1 usd ;-). Wystarczy spojrzeć na sprzedawane ilości i ceny analoga. Ja jestem zwolennikiem dużego wzmocnienia po m.cz. a małego po w.cz. ze zwyczajnego lenistwa, zrobić naprawdę dobrą pcb to potrafi czasami sporo zabawy być przy w.cz. no i ekranowanie i ta blacharka a myślenie, że laminat dwustronny rozwiązuje problemy też nieźle potrafi wyprowadzić na manowce, ba nieraz potrafi wyjść gorzej na dwustronnym niż jednostronnym. Fajnie jakby założyć wątek o projektowaniu pcb bo to naprawdę przy w.cz. często nie jest łatwe, część uwag dałoby się od razu przepisać z wątku Henryka SP2JQR o PA.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2015 21:42 przez SQ4AVS.)
16-03-2015 21:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Automatyczna Regulacja Wzmocnienia - SQ4AVS - 16-03-2015 21:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości