Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatyczna Regulacja Wzmocnienia
SP2FP Offline
PAWEŁ
***

Liczba postów: 183
Dołączył: 01-11-2009
Post: #84
RE: Automatyczna Regulacja Wzmocnienia
Jak powinno być - oczywiście - każdy ma swoje racje - i wzmocnienie po mcz jak najbardziej ..
Mieszacz główny mam na właśnie na ad831 i pracuje od kilkunastu miliwoltów - ustawione 70mv sk
ale mieszacz demodulujacy ne602 też ma podane tylko 100mv bfo a działa od kilkunastu i nie jest problemem przenikanie sygnałów przez mieszczce tylko ich sama obecność .
Tak jak Rafał zauważyłeś - przy takich niskich poziomach do pomiaru wszystko ma znaczenie bo po
" pozornej masie " hula wcz i tylko odpowiednie połączenie dawało by lepsze rezultaty - każda część układu musiała by być zamknięta w sobie - i podpinana tylko jedną ścieżką do masy - jeśli w generatorze lub wzmacniaczu dajemy kondensator blokujący w zasilaniu to tworzy on LC z polem masy i rozsiewa się po tej masie . oczywiście mowa tu o mikro lub nano woltach . Ale na ten temat polecam oddzielny wątek HI .
Wracając do tematu jedyną rzeczą która mnie powstrzymywała przed dużym wzmocnieniem mcz jest jego regulacja w zakresie 50 a nawet 70-80 db . W opisie husara też jest wzmianka aby odpowiednio ustawić poziom mcz ponieważ mamy albo za duże zniekształcenia , albo za duży poziom s/n . Regulacja pojedynczym fetem ma też swoje wady . Nie robiłem jeszcze takiej pośredniej ale pewnie wszystko przede mną
Kostka ad603 ma "input referred noise spectral density is only 1.3 nV/√Hz," i bardzo łatwo reguluje wzmocnienie , dodatkowo koszt około 1$ .
Fajnie że rozgorzała dyskusja ale nie dajmy się zwariować .
16-03-2015 20:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Automatyczna Regulacja Wzmocnienia - SP2FP - 16-03-2015 20:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości